poezi

Forumi Poezive


You are not connected. Please login or register

Barsaleta..!!

Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 4]

1 Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 3:55 pm

Ishte nje instuticion ku shisnin tru.Njeri kerkonte te blinte tru,shkon dhe e pyet se sa ishin trute.
Shitesi i thote:ky ketu eshte nje nga anetaret e NASA, kushton 10,000 dollar kurse ky i bjondes kushton 20,000.
Personi qe deshironte te blinte pyet i Cuditur:Si ka mundesi nje anetar i NASES kushton me lire se sa i nje bjondje?
Shitesi i pergjigjet: Sepse truri i bjondes nuk eshte perdorur kurre.

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

2 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 3:56 pm

Nje djale donte te martohej me nje trashegimtare te pasur e tekanjoze.
“Zonje jam shume i dashuruar me ju.”
“C’pune beni?”
“shites.”
“Ah, ashtu?! Dhe sa fiton?”
“Hemm, njemije euro ne muaj.”
“Mua ajo shifer, nuk me del as per te blere sapun!”
“Me falni, nuk e dija qe jeni kaq e piset!”

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

3 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 3:56 pm

Tersi
Ne historine e fundit qe kisha une i kam qendruar gjithnje prane dhe ajo me la…
Dhe ia perplasa ne fytyre:
“Te kujtohet kur te vdiq gjyshja? Une isha aty. Po kur ngele ne klase? Une isha aty. Po kur e humbe punen? Une isha aty per ty.”
Dhe ajo: “Po ne fakt sjell ters!”

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

4 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 3:56 pm

Dy te rinj te martuar po luanin golf, gjate nje gjuajtje prane vrimes, ajo gabon komplet dhe topi shkon e thyen nje xham tek nje vile aty prane.
Te shqetesuar te dy afrohen me frike tek shtepia dhe mbeten te mahnitur kur shohin sa e bukur eshte. Te turperuar per demin qe topi mund te kete bere, vendosin gjithesesi ti bijne ziles. Duke mos patur pergjigje vne re se porta nuk ishte e mbyllur, e hyjne dalngadale. Kur hyjne ne sallonin e mrekullueshemvene re nje shishe antike te thyer prane dritares. Papritur nje mesoburre I veshur ne nje menyre te cuditshme, prezantohet tek to duke i thene:
“Faleminderit qe me leruat. Ishin 5000 vjet qe jetoja I mbyllur ne ate shishe. Tani mund t’ju plotesoj tre deshira, dy ju’a le juve nga nje sejcilit por e treta me perket mua!”
I shoqi pa e zgjtur shume thote:
“Dua nje rroge prej 100 000 euro ne muaj, per te gjithe jeten time!”
E shoqa vazhdon:
“Dua nga nje shtepi ne cdo vend te botes!”
Dhe divi:
“Dhe keshtu qofte! Deshira ime ne fakt, eshte te bej dasiuri me gruan tuaj…e dini si eshte…pas 5000 vjetesh mungese!”
Burre e grua mendojne se me gjithe ato qe do fitojne, ia vlen bara qerane te sakrifikohesh pak, dhe keshtu ajo e beri me divin…..
Dy ore me vone pasi kishin mbaruar, divi ndez cigaren pa e prishur terezine, nder carcafe i drejtohet gruas:
“C’moshe ka yt shoq?”
“35…perse?”
“Po ti?”
33, po perse?”
“Nuk ju duket se ne moshen tuaj, eshte momenti te mos besoni me ne divet e shisheve??!!”

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

5 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 3:57 pm

Nata e pare me afrikanin
Maria e Junko sapo jane martuar. Junko eshte afrikan dhe i ati i vajzes eshte i shqetesuar per naten e pare te marteses se vajzes. Atehere therret Junkon dhe e porosit per naten:
“Mundohu te jesh i kujdesshem sonte…ime bije eshte e semure me zemer…”
“Mos ki melak baba, kur arrij te zemla….un kthej….”

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

6 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 3:57 pm

Nje tip po udhetonte ne autostrade me shpejtesi te ulet, ne krah kish te shoqen. Nga pas vjen nje makine Ferrari qe kerkon te dale perpara. Kur Ferrari arrin te kaloje perkrah, shoferi uleret: “Ti shkul ato brire!”
E shoqa ul dritaren dhe ia kthen: “Dhe une ia ve perseri!”

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

7 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 3:58 pm

Nje xhaje, pasi priti gati nje ore ne radhe, per te blere nje akullore, me ne fund i vjen radhe.
blen akulloren, paguan leket, dhe niset te largohet i
gezuar qe bleu akulloren !
Sapo e lepin akulloren, i kthehet -shiteses, i inatosur!
Po ti moj putane e mutit,
me pe mua se jam xhaje,
dhe ma dhe akulloren te ftohte akull !!!...

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

8 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 3:58 pm

Ne kopshtin zoologjik nuk kishte Majmun edhe nje punonjes i kopshtit zoologjik i thote shokut qe ishte pa pune:
-Te kam gjetur nje pune por duhet te vishesh si majmun dhe te hipash neper peme kur te vijne femijet
Mire thote ai dhe shkon aty dhe vishet si majmun
por duke kercyer neper peme bie nga pama por bie ne kafazi i Luanit dhe filloi po bertiste dhe po kerkonte ndihme.Dhe Luani i thote:
-Po pusho mor Trap se do na pushojne nga puna qe te dy

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

9 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 3:58 pm

Ishte nje Devolli edhe ky ishte pianist po luante shume bukur dhe bente koncerte ne gjithe qytetet e shqiperise por gjithmone kur mbaronte koncertin ngrihej nje spektator dhe i thoshte:
-Bravo Devolli
Ky Devolliu ēuditej nga e dinte spektatori qe ky ishte nga devolli
Edhe nje diate mbas koncertit Devolliu shkon e pyet spektatorin dhe i thote:
-po ti nga e kuptove qe une jam devolli
Dhe spektotori pergjigjet:
-Po si mos e kuptoj te gjithe pianistat kur ulen per te luajtur piano afrojne karigen ndersa ti ulesh dhe afron pianon

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

10 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:01 pm

Nje plake shko ne banke dhe thote:

-Du me fol me drejtorin ma thirr icik.
-Me vjen keq zonje por drejtorin nuk mund ta therras.
- Kam me depozitu 1.000.000 e po nuk fola me drejtorin , iki ne nje banke tjeter.

Therret drejtorin e ikin ne zyren e tij.

Drejtori: Nuk dua te ju ofedoj, por nje zonje si ju icik me moshe te thyer ku i ka marre kaq para?
Plaka: Nuk ofendohem jo. Ne fakt eshte icik e cuditshme qe nje plake te kete kaq para, por une i kam fituar.
D: Si i keni fituar?
P: Duke vendosur baste.
D: C'lloj bastesh?
P: Mah gjera te ndryshme. Psh une mund te vendos bast per 50.000 euro qe ju keni "le palle" te katrore
Hahahhahah qeshen drejtori. Kjo eshte e pamundur.
P: Jo jo jam serioze po deshe therrasim avokatet e vendosim bast. :eek:
D: Mire si te duash. Neser ne mengjes do marr avokatet e mi dhe firmosim.
P: U be!
D: U be!
Tan naten drejtori tuj u prek e para pasqyres duke i then vedit: " Nuk jane katrore" Do fitoj 50.000 euro.

Ne mengjes me tere avokatet firmosin te dy.
Zhvishu i thote plaka. Zhvishet krejt i lumtur drejtori.

D: E sheh nuk jane katrore!
E prek plaka mire e mire E i thote:

" Ke te drejte nuk jane katrore, por kam vendosur bast me drejtorin e bankes tjeter per 100.000 euro se do te te mbaja ty per le palle

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

11 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:02 pm

ne nje vend ne te cilin ndodhej nje pellg qe quhej " Pellgu i te Vertetes" venin 1 here ne vit te gjithe kryministrat e europes dhe kalonin siper sa pis te beheshe me lluc aq i koruptuar ishte shteti jot kaloi i pari shrederi dhe u be vetem nga poshte me lluc kaloi shiraku dhe u be nje cit te maja pis kaloi berlusconi dhe u be pis gjysma e kepuces kur i erdhi radha nanos filloi te kalonte lart e poshte pa e prishur terezine fare dhe kur doli s'ishte bere aspak pis dhe thane bravo shqiperia vend i ndershem po si ja bere qe su bere pis fare e pyeten nanon e thjeshte tha nano kisha hipur mbi supet e mejdanit

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

12 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:02 pm

E pyeten nje te moshuar se ēfare te keqiash ka pleqeria?
Tre jane te keqiat e pleqerise - tha i moshuari.
E para eshte skleroza

Dy te tjerat i harrova

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

13 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:03 pm

Nje here nje refugjat shqiptar ne Greqi vendos me gjemu grune nga mbrapa sepse kishte fillu me dyshu se ajo e tradhetonte nga qe dilte nga shpia gjithnje ne te njejten ore, e krehur dhe e pisP**losur.
Edhe per te mos dyshu ajo se mos gjemohej ky merr nje taksi dhe i vehet pas. Kur makina e gruas ndalon ne nje bordello ajo zbret dhe hyn atje. Burrit i iku truni dhe nga qe kishte frike se mos bonte ndonje budallallek i thote shoferit: Plako te jap 200 Euro ne dore vetem hy atje brenda dhe nxirre ate gruan qe hyri per flokesh dhe ma bjer ketu! Ok i thote shoferi dhe hyn ne bordello... Kalojne 5 minuta kur del shoferi me gruan per flokesh dhe i afrohet taksise... Or mik - thote refugjati - kjo nuk eshte gruja ime. Prit nje here mer lal - ja pret taksisti ' se kjo eshte e imja...

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

14 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:03 pm

Dy shokė na Lushnja, Loni dhe Mihali, (mos t'i mbesi hatri lushnjarėve, as Lonit e Mihalit) dalin partizanė. Pas disa kohėsh ēeta e tyre bie nė pėrpjekje me gjermanėt. Plumbat fluturonin gjithandej dhe 2 shokėt u fshehėn ku gjetėn vend. Pas pak pyet Loni Mihalin.
- O Mihal.
- Hė ore - i thotė Mihali.
- Ē'erė ka gjaku 're.
- Era mut ka - pėrgjigjet Mihali qė kishte hallin e tija.
- Po pse s'thua ti 're, qenkam plagosur un e!

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

15 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:03 pm

na ishte nje here tre lakuriqa te cilit filluan nje gare se cili do te pije gjake me shime dhe keshtu u nise i pari e kur u kthye pakes buza po i rrithte gjak e te tjeret e pyeten se ku e gjeti ate gjak dhe ai u tha "a po e shihni ate kemban atje ishte nje prift dhe ja piva gjakun krejt.pastej shkoi i dyti e kur u kthye e kishte gojen e pergjakur e dy te tjeret e pyeten e ai u tha"a po e shihni ate kemban atje kishte nje mash dhe ua piva tegjithve gjakun.e pastej shkoi i treti e kur u kthye e kishte tere fytyren e pergjakur edy te tjeret e pyeten e ai tha "a po e she ate kemban atje" ata i than "po" e ky jau ktheu "une nuk e pash"

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

16 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:04 pm

nje i varfer qe nuk kishte asnje peselekshe futet ne nje kafenio.pasi ulet vjen kamarieri dhe e pyet c'fare do pini? c'fare ka pa leke ketu e pyet i varferi?vetem uje dhe sheqer.epo mire atehere me bej nje sherbet

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

17 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:04 pm

Nje biznesmen grek shkon ne usa dhe sipas porosise se djalit te tij blen nje papagall (disa mijera dollare) qe flet. Kthehet ne greqi dhe e ve papagallin ne kafaz, por ky nuk po ndihej. Kalon nje jave dhe papagalli nuk fliste. Kalojne dy jave e papagalli hic. Keshtu biznesmeni merr papagallin dhe shkon t’ia ktheje shitesit amerikan. Pasi kryhet perseri kembimi shitesi i nervozuar i kthehet papagallit.
-Po ti mor, pse e dhjeve keshtu e nuk fole fare atyre grekeve?
-Po pse mo ca me kujton mua ti? Ku kapet greqishtja per nje muaj

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

18 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:04 pm

Nje dembel kishte mbetur ne nje ishull vetem fare duke ecur ne ishull ai gjeti nje gjind i mbyllur ne nje shishe i cili po i thoshte dembelit po te me nxjerresh nga shishja do te plotesoj 3 deshira mbasi del nga shishja i thot dembelit cfare deshirash do dembeli i thot dua nje kale edhe nje shale dua edhe nje bretkoce ok ja ploteson deshirat edhe dembeli hypen ne kale e merr te niset, kur i thot gjindi te te bej nje pyetje po i thot dembeli fol mire se kalin edhe shalen i mora vesh se per cfare i do po at bretkocen ce deshe?? Pse kush do mi bej kalit mua uak uak uak uak??

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

19 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:05 pm

Pacienti te mjekuP. Doktor une dua te behem 100 vjec
D. A pini duhan?
P. Jo!
D. A hani aq sa keni deshire?
P. Jo!
D. A shkoni vone ne shtrat?
P. Jo!
D. A keni histori me femra?
P. Jo!
D. Po pse do te jetosh kaq gjate pra?

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

20 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:06 pm

Ne garden e shqiperis kishin sjellur radiomarese te reja, dhe shefi si i zgjut qe ishte i mblodhi te gjithe dhe do i shpjegonte se si funksonionin, e shikoni ate butonin qe thote "ON", po pergjigjen ata, a e dini se ca do te thote, "o ndez" pra kur e shtypni ndizet, po ate butonin "OFF" a e dini ca do te thote, "o fik" pra kur e shtypni fiket, dhe diku andej nga fundi i rreshtit hidhet njoni, o shefo mire "OfF" do te thote o fik po ajo "F" e dyte per ca o? Dhe shefi tere pasion i pergjgigjet " O FIK FARE"

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

21 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:06 pm

Zoti zbret ne toke i maskuar per te provuar zemrat e njerezve. -Ke nje cigare, te lutem? -pyet ai nje kalimtar. -Sa jane shtuar lypsat -ia pret ai. -Ke nje cigare, te lutem -pyet ai nje tjeter. Pse keshtu, u lirua? -i pergjigjet ky.Hec e hec Zoti sheh nje fshatar plak dhe i thote: Do te kesh nje cigare per mua or xhaje? -Duhan nuk kam te keqen xhaja por kam hashash po te duash por vec shiko se eshte shume i forte keshtu qe mos e thith mese 3 here -i thote.Zoti duke i ditur fuqite e tija e thith 6-7 here dhe i thote: Une jam Zoti dhe meqe qenkeke njeri i mire do te te marr ne parajse. -Por te thashe or dreq-i thote xhaja -qe te mos ta thithje mese 3 here se te ze

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

22 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:06 pm

Policia e rendit beri qe te gjithe policat duhet te dinin te pakten pake shkolle, keshtu qe nisi testimin.
Kryetari tha qe te testonte tre me te zgjuarit, dhe therriti tre nga Policet e tij me te mire. Edhe i pyet:
Numero deri ne dhjete!
Nis i pari dhe shkon nje, dy, ah se di si vashdon,
I dyti shkon nje, dy, tre, ah as une se di se si vashdon,
I treti shkon nje, dy, tre, kater....dhjete, pa i ngelur goja asgjekundi.
Kryetari ngeli me goje hapur dhe i tha:
- he vashdo:
Dhe ai vashdoi: - Fant, cupe, der, as.

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

23 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:07 pm

Ne repartin e forcave speciale kishin ardhur dy qene kufiri dhe komandanti cakton dy police qe te kujdeseshin per qente.Dy policet qe te mos ti ngateronin qente vendosen tu benin nga nje shenje.Njeri futet ne nje dhome dhe tjetri ne nje dhome tjeter.Pasi dalin shikojne qe secili i kishte prere qenit te tij veshin e djathte.Si do t'ja bejme vendosen te benin nje shenje tjeter.Futen perseri ne dhomat e tyre dhe kur dalin shohin qe kesaj rradhe qe te dy i kishin prere veshin e majte.Thote njeri prej tyre,keshtu si e kemi nisur do ti leme qente sakat,me mire une po marre te ziun ti merr te bardhin

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

24 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:07 pm

ishin 2 shoke te ngushte qe shkonin gjithmon ne te njejtin lokal,ne te njejten ore dhe porosisnin gjithmon 2 teke raki.nje dite nje nga shoket vdes ne nje aksident.te nesermen ai shoku i tij shkon ne te njejtin lokal ne te njejten ore dhe porosit 2 teke.pse nuk mer 1 dopjo i thote kamarieri.po 1 teke per vete 1 per shokun qe ka vdekur.mbas 1 muaji vete perseri te i njejti lokal ne te njejten ore e porosit 1 teke.kamarieri i thote:kaq shpejt e humbe respektin per shokun.un e kam lene rakine po kete po e pi per shokun qe me ka vdekur

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

25 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:08 pm

Ishte elefanti me miun dhe te dy si shok e lane qe kush e hidhte njeri -tjetrin me pordha me larg.
Ne fillim behet gati miu.Ja leshon me pordh elefantit dhe e hedh 5 male larg.
I vjen radha elefantit tja fus miut me pordh.
Ja fut dhe e con miun ne nje planet tjeter.
Kur miu qe nga ai planeti me nje artopolant duke i then elefantit:

Pse me me bubullima e lam ne??

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

Sponsored content


Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 4]

Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi