poezi

Forumi Poezive


You are not connected. Please login or register

Barsaleta..!!

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 4 e 4]

76 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:51 pm

Skafisti

Nje here nje skafist kishte per te cuar nje rruge me Kineze per ne Itali.
Rruges skafisti i hedh ne det Kinezet,dhe kthehet perseri per ne Shqiperi.
Ne kohen qe kthehet i del nje peshkaqen perpara dhe i thote :
-Po boll duke hedhur vetem Kineze ore burr i dheut,se na zuri barku.

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

77 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:52 pm

Gagaēi Parashutist

Ishin nje here disa Parashutiste te cilet benin prova.
Nje dite kishin ardhur inspektoret qe kontrollonin hedhjet,dhe kishin dhene urdher qe parashutistat para se te hapnin parashutat te numeronin nje here deri ne numrin 10-te,pastaj te hapnin parashutat.
Kur u hodhen parashutistat filluan ti hapnin parashutat me nje periudhe kohe prej 10-15 sekondash,vetem njeri prej tyre qe ishte Gagaē s’po e hapte...
Inspektoret shikonin qe poshte,dhe po vinin re qe gagaēi po i afrohej tokes dhe s’po e hapte parashuten.Ata e ndoqen me sy,dhe pane qe ai ra 100 metra larg tyre mbi nje mullar me bar.
Ata shkuan me vrap dhe e pane qe ai ishte gjalle,dhe po pėrshpėriste D*cka!
Kur u afruan afer e degjuar mire qe ai po thoshte :
-P-pe-pesė Gj-gja-gjash-gjashtė...

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

78 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:53 pm

Gagaēi Klandestin

Njė herė ishin pėr tu nisur disa klandestinė pėr nė Itali me skaf.
Rrugės klandestinėt e kishin lėnė qė nė kohė tė ndryshme tė rrinte njeri prej tyre roje dhe tė shifte pėr policine qė patrullonte nė det.
Mirėpo,njėri prej klandestineve ishte gagaē,dhe kur i ra rradha atij,ai seē donte tė thoshte diēka dhe ja bėnte :
-Po..po...pol....
Dhe pak sekonda mė vonė kapen nga policia dhe u kthyen mbrapsht,vetėm atėherė skafisti e kuptoi qė gagaēi donte tė thoshte fjalėn Policia...
Ata ishin tė vendosur te niseshin perseri,dhe prapė filluan te bėnin roje.
Kur i ra radha Gagaēit,ai pak minuta pasi po bėnte roje,filloi te thoshte :
-P-p-pp-ppp
Menjeherė tė gjithė u hodhėn nė det se menduan mos ishte Policia..
Ne atė moment gagaēi e thotė fjalėn e plotė:
-P-p-pesh-peshkaqeni...

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

Sponsored content


Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 4 e 4]

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi