poezi

Forumi Poezive


You are not connected. Please login or register

Barsaleta..!!

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 3 e 4]

51 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:29 pm

E bija e drejtorit


-Shume idiot ai drejtori yne, – i thote nje djale nje vajze ne oborrin e shkolles.
-Kujdes! E di se me ke po flet? Kush jam une? – ia kthen vajza.
-Jo, nuk e di.
-Une jam e bija e drejtorit.
-Po ti, a e di se kush jam une? – i thote djali.
-Jo, nuk e kam fare idene...
-Epo, shyqyr, - thote ai dhe ia fut vrapit.

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

52 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:29 pm

dy police shkojne te shikojne portokalline.
kur hyne brenda njeri i thote tjetrit-
bashkim hajt te ulemi atje ne fund.
pse? thot bashkimi!
sepse qesh mir kush qesh i fundit!!!

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

53 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:30 pm

Nė njė kafe nė Belgjikė , njė klient i zakonshėm ėshtė ulur nė banak .
Papritmas dėgjohet zilja e telefonit.
- Albert ėshtė pėr ty , i thotė baristi.
- Alo? Si ? Jo more! O bobo! C'farė fatkeqėsi!
Faliminderit qė mė lajmėrove. Mbyll telefonin dhe i thotė baristit:
- Moris, mė jep njė gotė wisky.
- Mė fal Albert, mos ka ndodhur ndonjė gjė e keqe?
- Po , mė vdiq babai, ishte i sėmurė, po nuk e prisnim kaq shpejt.
Pas pesė minutash bie pėrsėri zilja e telefonit.
- Albert ėshtė prapė pėr ty,- i thotė baristi.
Alo? Ē'farė po mė thua? Jo more, nuk arrij ta besoj!
Ėshtė e pa besueshmė! Ē'farė ditė e trishtuar!
S'kam dėgjuar asnjėherė njė gjė tė tillė!
Mbyll telefonin dhe k'thehet pėrsėri nė banak.
- Moris njė wisky tjetėr tė lutem.
Morisi duke i shėrbyer e pyet:
- Ka ndodhur ndonjė fatkeaėsi tjetėr?
- Fatkeqėsisht po .. Sapo mora vesht qė edhe vėllait tim tė gjorė i ka vdekur babai.....

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

54 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:30 pm

Dy shoferė belg me kamion 35 tonėsh ndodhet para njė tuneli , ku njė tabelė tregon se lartėsia maksimale e lejushme ėshtė 4 metėr.

- Mė duket se lartėsia e kamionėve tanė ėshtė 4 metra e 10 centrimetra, - thotė kamionisti i parė.
- Po zbres tė shoh , - thotė tjetri dhe para nje minute i thotė tjetrit:
- Ec, shpejto - nuk ka police.
Njė javė mė vonė, tė dy shoferėt e kamionėve belgė, janė nė rrugėn e kthimit nė tė njejtin tunel.
- Kėsaj rralle duhet tė bėjmė kujdes sepse herėn tjetėr i shkatėrruam kamionet.
- Kam njė ide - thotė tjetri.
Meqė janė vetėm 10 centrimetra mė tepėr le tė shfryjmė gomat...
- Idiot, - ia kthen tjetri. Po 10 centimetra tepėr janė lart e jo poshtė..!

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

55 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:30 pm

burr e gru ne shtepi :
G: o burr esht prish lavatricja
B: pse ca jam un teknik lavatricesh e
te nesermen vjen burri nga puna
G: o burr esht prishur televizori
B:pse ca jam un teknik televizori e
te pasnesermen vjen burri nga puna dhe shef
lavatricja e rregulluar dhe televizori i rregulluar
e pyet gruan kush i rregulloi ?
i thot gruaja : komshiu
me tha ose xhvishu ose me kendo nje kenge
shum mir i tha burri.
po ti kendove ?
gruaja : pse ca jam un kengtare

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

56 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:30 pm

Nje polic po i jepte makines ne autostrad kur shikon ne person qe kishte perplasur makinen ne rrug. Makina ishte palosur ne ter anet. Police del nga makina dhe shikon shoferin e makines te perplasur duke i fryr makines te marmita.

Polici- Po ti o budalla ca ben

Shoferi- Me kan then qe kur perplas makinen, per ta rregulluar, duhet ti frysh te marmita dhe makina do fryet, dhe rregullohet.

Polici- Po ti qenge idiot fare more. Po fryet makina kur ke len xhamat hapur, ik qe aty se e bej vet.

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

57 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:31 pm

takohen 2 shoke ne rruge:
-ckemi mire,
-mire.
-cne je diegur nga fytyra?
-po ja kur po flija me ra telefoni dhe zgjata doren,po gruaja kish lene hekurin e rrobave dhe aty afer dhe kur thashe alo ndieva djegien.
-po ti more qenke djegur ne te 2 faqet.
-epo ai debili mori prape

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

58 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:31 pm

Ishte nje grua dhe kapi nje gjel.
pasi ia hoqi puplat e futi ne sobe te piqet
por harroi te ndizta soben.
Gjeli priti sa u merzit dhe kur ajo ikaloi afer i tha
" do ta ndezesh soben apo ti marr puplat e te iki"

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

59 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:31 pm

Plazhi

Ishte njė ditė e bukur vere
Njė djalė ishte ulur nė rėrė
Aty kaloi njė vajzė dhe i bie sipėr
- Mė fal tė vrava - i thotė vajza?
Djali i pėrgjigjet :
- Hidhu dhe njė herė se nuk e pata mėndjen .Pasagjeri

Njė pasagjer hipėn nė autobuz dhe shtyp biletėn , pas pak shtyp dhe njė biletė tjetėr
Njeri i thotė : Pse shtype dy bileta??
Pasagjeri - Po tė humb njėrėn kam tjetrėn
Personi - Po ti humbėsh tė dyja??
Pasagjeri - Po pse kot e kam abonenė unė !!

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

60 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:31 pm

Nje burre ishte shume grindavec. Gjithmone do ta gjente nje sebep per t'u zene me gruan e tij sidomos per mengjesin. Kur i bente veze te ziera i thoshte pse mi bere te ziera i doja te skuqura, kur ja bente te skuqura i thoshte pse mi bere te skuqura une i doja te ziera.Nje mengjes gruaja per te mos i bere llafe i shoqi ja beri njeren veze te skuqur dhe tjetren te zier dhe ja vuri perpara. Por i shoqi qe nuk rrinte dote pa u grricur i tha- Kete qe e ke skuqur e doja te zier dhe kete qe e kezier e doja te skuqur

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

61 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:32 pm

Greku dhe shqiptari duke bėrė debat kush ėshtė vėndi mė i lashtė nė botė

G - Ne kur gėrmuam nė Akropoli gjetėm tela.
SH- E ē'do tė thuash me kėtė
G - Dua tė them qė kishim telefona
SH- Ne kur gėrmuam kalanė e Krujės nuk gjetėm asgjė
G - Po atėherė?
SH- Ne kishim celolar qė atėherė....

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

62 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:32 pm

Nje histori ne Elbasan

Ishin nje grup shokesh edhe perdite pinin ne nje bar aty ku eshte monumenti i K.Kristoforidhit

Duke pire njeri nga keta djemt cdo 30 minuta coheshe edhe shihte nga monumenti, pasi ishte cuar nja 4 here me pare ky heren e peste cohet sheh monumentin edhe iken me vrap.Shoket e tjere u habiten nga ky veprim.
Te nesermen e pyesin se perse e berei ate veprim edhe ai i tha......
une jam ne gjendje ta mbaj pijen deri sa shoh qe kostandini edhe ulur edhe lexon librin e tij, por nqs ai cohet edhe iken me vrap, atehere edhe une duhet te ndalem se piri edhe te iki ne shtepi

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

63 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:32 pm

mbas disa vitesh ne emigrim ne angli...Refiku...ktheht ne Shqiperi per nj vizite....
takon ne rruge nje shok te vjeter te tijin...dhe midis te tjerash i thote...a e mesove anglishten ndopak???
po more kam mesuar shume....po mire i thote ai shoku...si i thone hajde ketu???

hajde ketu i thone.....Come here...
po shko atje???

shko atje....i tho-thone...shkoj une atje...dhe i them...come here...

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

64 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:35 pm

Ishte nje shqiptar dhe nje italian,italiani po i mburrej shqiptarit duke i thene se ne kemi arritur te explorojme diellin ne largesi te caktuar.....shqiptari ja kthen ohuuu......ne kemi kohe qe e kemi exploruar diellin.Italiani u habit dhe e pyeti......po si e keni arritur kete se dielli djeg?? shqiptari i pergjigjet shume thjeshte........e kemi bere explorimin NATEN

**********************************************************************************

Polici
Na ishte njer nje pulic rrugor dhe aty ishte duke kaluar nje grua per nga ana tjeter e rruges ,kur kalon nje makin aty me shpejtesi dhe polici hidhet dhe e shpeton gruan.
Gruaja i thot policit tani qe me shpetove jeten cfare do qe te jap , polici i thot asgj une thjesht isha ne krye te detyres dhe bera detyren , po jo i thot ajo gruaja une do te jap D*cka ty dhe i thot hajde mbrapa meje dhe e con ne nje pyll aty afer.
Fillon ajo gruaja te xhvishet aty ne pyll dhe kur harrin per te hequr sutinat i thot polici vishu vishu se sme bejn

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

65 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:36 pm

shte njer ne burr i martuar qe sa her qe ikte ky ne pune dhe kthehesh per ne shtepi gruaja i thoshte qe gjeta 100-150 euro .
Burri e pyet gruan po si i gjen keshtu leket ti po ja tha ajo as une vet se di sa hap deren i gjej ne mberdhe leket .
Mbas disa kohesh takon nje shok burri dhe i thot po me habit D*cka se sa her qe iki une ne pune dhe kthehem nga puna gruaja ime gjen ne obor 100-150 euro , ndersa une nje pal brek qe gjeta ne shtepi dhe ato nuk me benin

**********************************************************************************

Polici....


duke kontrolluar policet....shefi....shikon Uken...me nje kepuce te zeze...dhe tjetren te kuqe!!!???......i thote shefi...shpejt shko nderroji kepucet se le nam.....niset Uka....
dhe kur vjen duke ju marre fryma....i thote shefit.....edhe ne shtepi keshtu i kisha...nje te zeze...dhe nje te kuqe!!!!

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

66 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:36 pm

Nje mengjes Lepurit i mbushet mendja me dale per vrap.Duke vrapuar rruges shikon Dhelpren duke pire hashash, dhe i thote :
Po c'ben moj Dhelper ne te mbajme per me te zgjuaren ti na pi hashash ! lere ate dhe ec dalim per vrap.
I mbushet mendja dhe Dhelpres e bashke em Lepurin duke vrapuar shofin Ujkun duke pi "Te Kuqe" dhe i thote lepuri:
Ca ben o Ujk si je degjeneru kshu tu pi te kuqe ec mer bojme vrap !

I mbushet mendja dhe Ujkut e te tre duke vrapuar kur shohin Ariun duke pi Ekstazi i thote lepuri :
Ca ben o Ari ec o vlla me ne te bejme vrap se le name !
Dhe te katert duke vrapuar kur shofin Luanin duke pi Kokaine i thote Lepuri :
Po ca ben O mbreti Yne ca je tu pi kshu ec o vlla me ne bejme vrap !
Vihet ne seder dhe Luani dhe te 5-te dalin duke vrapuar , pasi bejne ca vrap tak ndalon Luani dhe i thote Ujku:
Mbreti Yne u lodhe bejme pak pushim ? i thote Luani :
PO CA U LODHA MER SE NA HUTUAT I FUT 2-3 DOPJO LEPRI ME MJES E DO ME NXJERR PIJEN PO NE PSE DUHET ME BO VRAP

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

67 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:36 pm

Jezusi i thote zotit qė dua qė te shkoi ne Shqiperi dhe te provoi zemrat e te rinjve shqiptar. Por zoti i thote qė mos shko atje sepse ėshtė shum vend i rrezikshem.
por me ne fund Jezusi i mbush mendjen zotit dhe vjen ne shqiperi.

Duke ecur rruges Jezusi shikon njė cun duke pir cigare dhe i thote:
A ma ble dhe mu nji paket.

Ik mle rehat i thote cuni me nerva.

Bo paska pas te drejt zoti qė tha shqiperia ėshtė vend i rrezikshem thote jezusi.

Me vone shikon njė cun tjeter duke pir cigare. Dhe i thote, a ka munci me jep njė cigare.

Cuni pergjigjet me nerva ik mos na caj trapin. Bo thote prap jezusi qeka shum keq ne shqiperi.

Me von jezusi shikon njė cun tjeter duke pir cigare. Jezusi me ne fund tha po ja provoj edhe kti zemren dhe nuk po pyes mo.

A ka munci njė te thithur i thote jezusi cunit.

Kerse ky cuni i droguar nga cigarja me drog i thote. Ta jap po do te boj dom pėr shendetin.

Nuk ka problem pergjigjet Jezusi. Sa i fut njė te thithur jezusi dhe pastai i thote djalit.

Meqe me dhe njė te thithur un po te them qė jam jezusi.

Ik mer pall i thote cuni at thashė qė te bon dom.

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

68 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:36 pm

Nje burre po dilte nga nje dyqan qe kishte blere kafen e mengjesit
dhe aty pa nje radhe te gjate njerezish qe po drejtoheshin per ne varrezat prane .
Nje makine varrimi e zeze dhe 50 metra pas saj nje makine tjeter varrimi po e njejte me te paren .
Pas makines te dyte ishte nje burre qe po mbante nje litar ne te cilin kishte lidhur nje qen Pit Bull .
Pas burrit nje varg i gjate burrash te vene njeri pas tjetrit .
Ky u be kurioz dhe iu afrua burrit me qenin dhe e pyeti

"Funerali i kujt po behet ?"

"I gruas time ."

"Po ca i ndodhi "

"E sulmoi qeni dhe ajo vdiq "-iu pergjigj burri

"Po ne makinen tjeter kush eshte qe do varroset "-pyeti burri kurioz

"Eshte vjerra ime "-iu pergjigj burri me qenin ."Ajo po mundohej te shpetonte gruan time ,por iu versul qeni edhe asaj dhe vdiq edhe ajo "

"A mund te ta marr qenin hua ?"-e pyeti burri

"Mbaj radhen pas burrave te tjere "-iu pergjigj burri tjeter

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

69 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:37 pm

Veshja


Ne shtepi, gjate ngrenies se darkes, gruaja e pyet burrin qe kishte drejtor:

-Degjova se te ka ardhur nje sekretare e re?

- Po, e re

-Po si eshte ajo?

-E zakonshme.

-E bukur?

-Grua si te tjerat.

-Po me thuaj te pakten, si vishet?

-O, ooo vishet shume shpejt!

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

70 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:37 pm

Papagalli

Zonja Halime do te bleje nje papagall. Shkon ne dyqanin e kafsheve dhe sheh ne kafaz dy
papagajt e fundit. Zonja Halime i drejtohet shitesit dhe i thote ua kete papagallin ketu!
Shitesi i thote:-Nuk mund ta jap vetem njerin...-Po pse?,-pyet zonja Halime.- Sepse njeri flet
anglisht e tjetri eshte perkthyes

**********************************************************************************

Teksas
Jemi ne teksas. Nje pistoler futet ne nje sallon i armatosur deri ne dhemb. Duke u mbeshtetur
me kurriz nga banaku thote: "Nese ka ndonje qe do te matet me mua, te dale perpara..." Ne
kete kohe nga fundi i lokalit del nje burre sa nje dollap dhe duke qendruar perpara i thote:
"Une dua te matem me ty"- Mire i thote pistoleri dhe kthehet nga kamarieri e i thote:
"Ma sill nje meter!

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

71 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:37 pm

Gruaja:: i dashur pas nje jave eshte 5 vjetori marteses tone,, Cfare do me dhurosh?
Burri:: Per 5 vjetorin kam vendosur te te coj ne Australi.
Vertet thote gruaja e gezuar??? Po per 10 vjetorin i dashur a ke menduar??
Po patjeter qe e kam menduar thote burri -- Per 10 vjetorin do vij te te marr..

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

72 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:47 pm

NE KAFENE

Shkon nje burre ne kafene dhe ulet ne nje tavoline.Kamarieri e shikon dhe afrohet e i thote:cfare do te merrni?Ai pergjigjet,nje kafe dhe nje teke ponē.Mbaron se piri dhe i therret kamarierit te mbaje llogarine.Merr disa lek te holla dhe ja hedh ne toke.Kamarieri i nevrikosur mbledh leket.Te nesermen vjen prap dhe porosit perseri nje kafe dhe nje teke ponē dhe kur mbaron i therret kamarierit e ja hedh ne toke leket e holla te llogarise.Kamarieri i mbledh perseri.Te nesermen burri hyn si zakonisht dhe porosit te njejtat gjera.Kur mbaron per ēudi i jep kamarierit nje kartmonedhe.Kamarieri i gezuar merr nga portofoli leke te holla per reston dhe ja hedh ne toke duke qeshur.Burri e shikon nje here pastaj i thote:me ato leke bej nje kafe dhe nje teke ponē tjeter!

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

73 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:48 pm

Nano+Berluskoni

Nano dhe Berluskoni po udhetonin me makine. E pyet Nano Berluskonin:Sa jane te ardhurat e tua mujore?Ai i pergjigjet:Di per 2 muaj blej nje sllon 6000 tipi i fundit.Po ti? E pyet Berluskoni , per sa e blen nje makine te tille me te ardhurat e tua? Nuk e di i thote Nano, do pyes ekonomistin,dhe ashtu ben.Pas nje llogaritje te gjate ekonomisti i thote:pas 6 muajsh zoti shef.I xhindosur Nano e shan ekonomistin duke i thene:Si mor debil me ter ato te ardhura qe kam une me zor e blekam nje makine?!Ekonomisti i friksuar i thote:Zoti shef une ju thash per firmen qe prodhon keto makina.

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

74 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:49 pm

Nje plak 97 vjeēar shkon tek nje zyre sigurimesh :

- Ē`kemi? Dua te bej siguracion per jeten.

- Sa vjeē je?

- 97 i thote plaku.

Nenpunesi ēmendet:

- Tallesh po ē`te duhet ty siguracioni?

- Po ja do shkoj me babain tim jashte shtetit, dhe thame te siguroheshim.

- Me babain tend!? E sa vjeē eshte ai?

- Po ja neser mbush 125 vjeē.

- E ku do vini?

- Do shkojme te takojme gjyshin tim.

Nenpunesi I bie murit me koke

- Ē`fare thua, tallesh me mua, plako, gjyshin the!!!!!!!!!

- Po sa vjeē eshte gjyshi yt?

- Po ja per nje jave mbush plot 142 vjeē.

- E ē`fare bene ai?

- E po ja martohet dhe do shkojme ne dasem.
Nenpunesi i afrohet dritares gati te hidhet:

- Po pse martohet?

- Budallalliqe more e detyrojne prinderit

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

75 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:51 pm

Mesuesja i tha nxenesit:me zgjedho foljen "ec"
nxenesi filloj:Une ece,Ti ece,,,,,,
mesuesja:me shpejt, se mbaroj ora e mesimit
nxenesi:une vrapoj,ti vrapon....

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

Sponsored content


Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 3 e 4]

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi