poezi

Forumi Poezive


You are not connected. Please login or register

Barsaleta..!!

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 2 e 4]

26 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:08 pm

Ishte elefanti dhe nje e dy kalonte mbi folen e milingonave dhe ja prishte.
Milingonat u nxehen dhe u mblodhen te kryetari i tyre.
Dhe ne fund te mbledhjes caktuan qe te mblidheshin te gjitha dhe te rifnin elefantin.
Te nesermen kalon prap elefenti,por sa do shkelte ne folen e milingonave ato qe te gjitha ju hodhen ne qafe.
Elefanti nje te shkundur koken dhe te gjitha milingonat bien ne tok.
Por vetem njera prej milingonave kishte mbetur dhe po mbahej ne gushen e elefantit duke u varur,dhe te gjith milingonat e tjera qe kishin rene ne tok po gerthisnin me te madhe....MBYTE MBYTE..!!

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

27 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:08 pm

Ne klase mesuesja pyet nxenesit:
- Ne nje peme jane 5 zogj. Nje gjahtar qellon me cifte dhe vret 3 zogj. Sa zogj mbeten ne peme?
- 2 zogj mesuese - pergjigjet nje nxenes.
- Bravo e gjete - thote mesuesja.
Nje nxenes tjeter ngrihet dhe e kundershton :
- Ne peme nuk mbeti asnje zog mesuese se u tremben nga zhurma.
Mesuesja e vene ne pozite mendohet pak dhe i thote:
- Bravo me pelqen llogjika qe ndjek.
Po ky nxenes thote:
- Ta them edhe une nje probleme mesuese?
- Thuaje - ia kthen mesuesja.
- Jane 3 femra duke ngrene akullore, e para e lepin me majen e gjuhes e dyta me gjithe gjuhen dhe e treta e fut akulloren te gjithe ne goje, cila nga keto te treja eshte e martuar?
- Ajo qe e fut te gjithe akulloren ne goje - thote mesuesja.
- Jo mesuese, ajo qe ka unaze te gishti, por gjithsesi me pelqen llogjika qe ndjek

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

28 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:19 pm

Nje rosak del nga foleja dhe, me pak mesime marre nga prinderit e vet,
fillon te shetise boten.
Takon nje qen dhe e pyet:
"ti kush je?"
dhe qeni:
"jam qeni ujk"
"S'ka mundesi ! Robi, o eshte qen, o eshte ujk".
Qeni , me shume durim i spjegon
"ime me ishte ulkonje, ndersa babai im ishte qen,
bene dashuri dhe linda une, qeni ujk".
Rosaku, duke ecur me tej, ndalon prane nje pellgu per te pire uje dhe sheh nje peshk.
"po ti kush je?"
dhe peshku
"jame trofte salmoni"
"s'ka mundesi, robi,o eshte trofte o salmon"
dhe trofta:
"ime me ishte trofte, babai salmon,bene dashuri dhe linda une"
Rosaku i habitur kthehet dhe sheh nje insekt
"po ti kush je?"
dhe
insekti:
"jam mushkonja tiger.........."
dhe rosaku: !!!
" Ik ore pirdhu........."

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

29 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:20 pm

Nano dhe Berisha

Ne Ferr(!?)

Pas vdekjes (lar qofte), Nano dhe Berisha paraqiten para Shen Pjetrit. Pasi I kqyri me vemendje dhe studioi "Dosjen" e secilit, sebashku me shenimet e "te derguarve" te tij ne toke, I dergon te dy neFerr(!?). Thone se atje Nano u denua, qe te jetoje me nje grua te shemtuar, perjetesisht!Gruaja, nje plake shtrige, ia nxiu kaq shume jeten, sa Nano u detyrua ti kerkoje takim Shen Pjetrit. Po, perpara ketij takimi, u ndal nje cope here ne vendin, ku ishte I detyruar te qendronte Berisha. Ishte kurioz te dinte, se me cfare shtrige e kishin denuar kundershtarin e tij politik, por sa e pa, zgurdulloi syte:Berisha ishte mbyllur ne nje qeli me Klaudia Shiferin!?

Kuptohet, pas ketij hetimi, nxitoi per ne takimin e kerkuar tek Shen Pjetri.

-Shoku Pjeter,-iu drejtua ai, -nuk e kuptoj, perse ky dallim?Ju e dini, qe une kam qene ne burg edhe ne toke

-Pse, cdallim ka ketu?

-Po ja, dallimi ne mes meje dhe Berishes: Ndersa une jam I denuar te jetoj perjetesisht me nje plake shtrige e te shemtuar, kurse Berisha me Klaudia Shiferin A nuk eshte padrejtesi kjo?

-Seshte e vertete, - ia ktheu Shen Pjetri,- je keqkuptuar

-Po une e pashe me syte e mi, qe ishte ne krahet e Klaudia Shiferit.

-Ashtu vertet. Por,ne kete rast, une kam denuar Klaudian dhe jo Berishen

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

30 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:20 pm

Nė shkollė mėsuesja po shpjegonte:
- Unė studioj, ti studion, ai ajo studion. Ēfarė kohe ėshtė Toni.
- Ėshtė kohė e humbur mėsuese

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

31 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:20 pm

E pyet nje femije policin : xhaxhi polic sa eshte ora polici i thot edhe 10 min shkon 8,dhe femija i thot kur te behet ora 8 hajde hama mutin,dhe femija ik me vrap dhe polici e ndjek,e sheh nje koleg kete policin duke vrapu dhe
i thot: ku po shkon me kaq vrap,ky i thot ai femija me tha kur te behet ora 8 hajde hama mutin,i thot ky polici tjeter,po kadale mer burr mos vrapo aq shpejt se ke kohe edhe 5 min.

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

32 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:21 pm

nano dhe sala para zotit:
zoti i thot sales do te te plotesoje deshire cfare te duash ti por tosit do i plotesohet dyfish:
sala thote dua nje makine
tosi 2 ja kthen zoti
sala thote dua nje dashnore
tosi 2 prap zoti
heuuu thot sala tma fusi mua ky...
ma hiq mue njan in sy qe ti dalin tosit te dy

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

33 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:21 pm

Ndalon polici njė udhėtarė dhe

Polici :
Mė jepni emrin dhe mbiemrin tuaj ju lutem!

Udhėtari :
E si do tė quhem unė mė pastaj ?!

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

34 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:21 pm

Ishin dy pensioniste dhe menduan te jetonin per pak kohe sikur te ishin te
rinj. Plaku i tha plakes qe kur te fishkellente, ajo te dilte tek dritarja.
Doli plaku dhe me pas fishkelleu. Plaka nuk po dilte. Hyri plaku ne shtepi
dhe i tha se perse nuk dilte. Nuk me la Mami -tha ajo

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

35 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:21 pm

Njė shkencėtar Shqiptar po studionte njė plesht.
“Hidhu” i thote pleshtit, pleshti hidhet.
“Hidhu” pleshti hidhet.
Mė pas i kėput krahėt. “Hidhu” i thotė pleshtit, pleshti hidhet.

Raport1: Pleshti me krahė tė kėputur u hodh. Mė pas i pret kėmbėt.
Hidhu” i thotė, pleshti hiē, “hidhu” edhe njė herė, pleshti hiē.

Shkencėtari shkruan:
Raporti2: Pleshtit kur pret i kėmbėt, nuk dėgjon nga veshėt

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

36 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:22 pm

shin 2 budallenj dhe i tha i pari te dytit degjova se kishe hapur nje grup muzikor
po
sa veta jeni
3
kush e kush?
une dhe vellai
Pse ke vellati?

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

37 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:22 pm

nje polic len turnin dhe me nxitim niset per te sheshi
i furgonave.kishte dasmen e nipit ne malsi
i hyp furgonit dhe arrin deri ne nje pike ku duhej me vazhdu ne kemb.
ulet pagun pershendet e niset
rruges takon 1 bari
-njatjeta
-njatjeta
si i ke punet,puet bariun
-mire me hallet e perditshme
ne ket moment i thot bariut:a je ka ma fal nji dele pse jam tuj shkue ne dasem e nuk kam ca me i cue
-si mor 1 dele-thot bariu
jo pasha besen nuk po munem
-i lutet e i lutet por bariu nuk degjon.por i thot
bariu:shiko mbas meje asht tu ardh GJINI e ka 326 dele nji tash po ta fal
polici:hajt te falemners.ecen nje 100 m e takon GJININ
-njatjeta
-njatjeta
polici:shiko jam tu shku ne nji dasem e nuk po kam kurrgja ca me i cue nipit,ti paske tan keto dele a je kah ma fal 1
GJINI:OU CKA PO ME THUE.JO MARE NUK TA FALI
jep e merr keta te dy e polici i thot:po me ta thane sa dele ke A PO MA FAL 1
GJINI:PASHA ZOTEN TE KJOFTE FAL
polici:ti ke 326 dele
GJINI qe spo besonte:bash e gezofsh e merr delen ma te madhe
futet polici ne tufe e zgjedh ma te madhen.e hedh ne shpatulla e merr me ik pershendet GJININ.
kur GJINI po kthehet e i thote:o ti zotni prit pak
polici:he more
GJINI:po me e gjet se ca punon ti a e leshon delen ne toke
poloci:po besa
GJINI:TI JE POLIC!
polici:po si e gjete?
GJINI:PO TI ME KE MARR QENIN MORE!

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

38 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:22 pm

Mesuesja u thote nxensve ne klase te pare
Sot te dashur femije do bejme nje loje une do mendoj D*cka dhe ju ta gjeni.
Ca eshte nje gje e kuqe qe rritet ne peme?
Topi tha nje cun i vogel.
Jo jo eshte molla po me pelqen qe mendon.
Ca eshte nje send me 4 kembe ku ne ulemi?
Tavolina thote nje vajze .
Po jo pra thote mesuesja karrigia po me pelqen qe e vrisni mendjen.
Po mire thote nje djale gjeje ti kete!!!!!!!!!!!!
Ca eshte nje gje e forte e gjate me nje koke roze dhe qe une mund ta prek nga xhepi
Mesuesja skuqet ,s'ke turp mo,
femije i prape
Djali: po ishte lapsi moj mesuese po me pelqen qe e vriske mendjen

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

39 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:22 pm

Ne stacionin e trenit:
Nje burre i afrohet nje tjetri dhe i thote: Bah ,sa larg nga qyteti e kane bere kete stacionin mor!!
Burri tjeter: Epo donin ta benin afer shinave!
-----------------------------------------------

Nje polic po rruhej te berberi
Berberi: me falni, ca punoni ju?
polici: polic... po ju??

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

40 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:23 pm

NJe cun po shante derjtorin ne pushimin e gjat. Iu afrua goca e drejtorit dhe i tha: O cun e di ti kush jam un?
Jo
Goca e drejtorit.
ė po ti -i tha cuni- e di kush jam un
Jo
Shyqyr zotit

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

41 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:23 pm

Pas operacionit e pyet pacienti doktorin:
Doktor do jem ne gjendje ti bie violines pas operacionit?
Po i tha doktori
Shyqyr kurre si kam ren me par

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

42 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:23 pm

Keshilla e doktorit...

nje djal i vogel 5-vjec, nje dite duke lozur me cakmakun e te ati
pa dashje e fut ne goje dhe e gellti ne bark!
i ati i shqetesuar, shkon me te shpejte te pyese mjekun se cfare
te beje tani.
burri :- doktorr, kam nje hall shum te madh!
doktori :- urdheroni, ma thoni hallin qe keni zoteri.
burri :-sot ne mengjes djali im 5-vjecar, me ka ngrene cakmakun!
dok :- po si ndodhi keshtu?
burri :- po ja ai po lozte me te dhe fap e futi ne goje dhe e gelltiti ne bark !
dok :- ou !!!
burri :- doktor, me thoni c'te bej se po cmendem fare?
dok :- dmth, cakmaku eshte ne barkun e djalit?
burri :- po, doktor ! po si t'ja bej ?
dok :- mmh ka zgjidhje, ka.
ti ske me cfare te ndezesh cigaren, apo jo?
epo ndize me shkrepese, se nuk behet qameti..............!!!!!

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

43 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:24 pm

Cdo jave nje shqiptar kthehej nga greqia per ne shqiperi me biciklete dhe me dy thase te vegjel ne shpine.Sapo do kalonte doganen te hynte ne token shqiptare e ndalon doganjeri.cke aty brenda te thaset? rere eshte i thote shqiptari.doganjeri nuk besonte dhe e kontrollon.ne te vertete ishte rere.pas nje jave prape e njejeta gje.kontrollon prape po nuk gjene gje te dyshimte.cdo jave shqiptari futej ne shqiperi me biciklete dhe me dy thase me rere.doganjeri dergoi reren ne Athine per kontroll por asgje e dyshimte. pas 6 muajsh pyet shqiptarin.do me thuash te verteten cfare kontrabante ben?edhe sikur te besh nuk do te bej gje.Atehere i thote: mund te them se bej kontrabande bicikletash.

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

44 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:24 pm

2 police donin te dilnin ne fotografi dhe filluan te hapnin gropa. I pyet fotografi: pse i hapni ato gropa?- I duam pozat pergjysem. ia kthyen ata. Pastaj filluan te hapnin 4 gropa. Po keto? I pyet fotografi.-I duam ne kater kopje or mik se na do 2 kopje kryetari i deges

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

45 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:24 pm

Nje polic rrinte ne nje stol me te fejuaren po nuk po benin gje. Ajo donte qe ai ta puthte dhe filloi ti thoshte: Shiko ata dy zogjte atje lart ne tel po puthen, bejme dhe ne si ata? - jo moj, ia ktheu polici te biem nga teli

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

46 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:25 pm

Para portes se parajses po rrinin tre veta.Shen pjetri i thote qe ai qe ka patur vdekjen me te padrejte do te hyje ne parajse.

I pari:kisha nja ca kohe qe dyshoja qe gruaja me tradhtonte dhe vedndosa qe ta pergjoj nje dite.Bej gjoja sikur shkoj ne pune dhe kthehem me vrap ne shtepi por shoh qe gruaja ishte ne dush dhe nuk kishte njeri ne dhome.Kontrollova gjithandej dhe nuk gjenda njeri ne dhome.Vetem kur shof njerin tek kacavirrej ne ballkon.Shkoj me vrap dhe filloj ti bie me shqelma qe tta hidhja poshte.Derisa e hodha por ai prape nuk vdiq.Mora frigoriferin dhe ja hodha nga ballkoni siper.Atehere vdiq por pastaj u bera pishman me erdhi gjynaf dhe ja futa vetes me shotgun.

I dyti: Une po beja gjimnastike ne ballkon dhe me shkau kemba e rashe por u kapa tek ballkoni me poshte qe ishte ballkoni i ketij te parit.Ai vjen dhe me gjuan me shqelma derisa me hodhi por fatmiresisht nuk vdiqa.vetem kur shof nje frigorifer te madh qe me vjen siper dhe me merr jeten

I treti: O shen Pjeter e imagjinoni veten ne nje frigorifer lakuriq dhe te fluturoni bashke me te nga ballkoni

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

47 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:25 pm

lepuri & ujku
ne barin e pyllit ujku ishte barman vete lepuri i thot ujko
nje birrre e shikon ujku
oh thote birre ti qe kur keshtu ore bjere birre i thote
ok i jep nje e pi me fund dhe i thote prap nje birre tjeter u habit ujku ca behet keshtu thote me se fundi i thote du droge ik re i thot ujku me lere rehat ore du droge i thot u be i bezdishem lepuri dhe ujku per te rene ne qetsi tha po i jap pak dreqit te me lej rehat sa i jep leprit na i thote merre sa i afron duart afer ujku ,lepuri nxjerr prangat i thot ANTIDROGA

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

48 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:25 pm

Martohet nje nuse e re dhe diten e pare i thote vjehrra:
-Degjo moj cupe ti qe te shkojme mire mos na talli fshati se ziremi per lesh koke do te te them huqet e mia, une zgjohem nga ora 8 po ta kem kotken e shamise ne ane te djathte jam ngritur me qejf po ama po ta kem ne ane te majte mos me dil para se te bera per 2 lek
-Mire thote kjo nusja po kam dhe une ca huqe po mi respektove do te te dua si mamane time.
Edhe une nga ora 8 ngrihem ,po dua te me sjellesh nje kafe dhe nje dopio fernet .
-Mire thote vjerra ta prish ty une
-Prit i thote nusja nga ora 10 dua nje dopio raki
-Po hajt se po ta sjell dhe ate
- Nga ora 12 dua nje dopio tjeter dhe qe ta dish ti moj vjerre pastaj sme plas fare nga ma ke kotken e shamise ne te majte apo ne te djathte

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

49 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:25 pm

Pinguinet me syze

Nje polic shef njerin qe po ngiste nje kamion te mbushur me pinguina mbrapa. E ndalon dhe i thote:
- Ku shkon me gjithe keta pinguina ti ? Coji ne kopsht zologjik.
Te nesermen polici duke drejtuar trafikun dhef prap kte tipin me kamionin plot me pinguina dhe secilit i kishte vene syze. E ndalon prap dhe i thote:
- Or ti nuk te thashe ti coje ne kopsht zologjik dje ?
- I cova mor shef - pergjigjet shoferi. - Sot po i coj ne plazh

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

50 Re: Barsaleta..!! prej Wed Jul 23, 2008 4:26 pm

Lepuri gangsterr

Shkon leprui ne bar dhe i thote ariut bartender me ze te trash
- Ari nje birre ose....
Me vrap ariu i jep nje birre lepurit. Te nesermen prap e njejta gje. Hyn lepuri si gangtserr dhe me ze te trashe
- Ari nje birre ose...
Kushedi cdo me bej mendoi prap ariu dhe me vrap i solli birren lepurit. Po kjo puna vazhdoi per nje jave rresht derisa ariu u merzit. Keshtu qe merr zemer ariu e beht gati. Vjen prap lepuri dhe i thote
- Ari nje birre osee....
- Ose cfare - i thote ariu.
- Ose nje coca cola po s'ke birre

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

Sponsored content


Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 2 e 4]

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi