poezi

Forumi Poezive


You are not connected. Please login or register

Poezi Dashurie !!

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 2 e 11]

26 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 9:17 pm

Ne jet nuk esht asgje nga dita qe te kam takuar
dhe i zgjuar rri ter naten Per ty duke menduar
Duke mos kujtuar pse ne dy nuk jemi te bashkuar
ndoshta dashurin qe duhet ta kem dikush e ka mallkuar
ndoshta jo ndoshta krejt cka duhet te shtyn vetem pak koh
ta kuptosh dashurin time ,ather tme thuash po
dhe un te pres dhe deri sa te vdes
edhe ather kur asnje shpres nuk kam
kur je lumturua ,kur je e deshperuar
Un do te jem aty per te ngushdhuar
Do te jem me ty me te keqen dhe te miren
i gatshem ne cdo moment per te plotesuar deshiren
Edhe frik kur ke edhe e vetmuar kur je
edhe dashuri kur ske Mua aty do te me kesh
Per ty te kujdesem, endrrat ti rrealizoj
Per ty te jetoj, Per ty te mendoj

Nuk e di pse aspak nuk po te besoj
cdo fjal e jotja ne genjester me tingllon
pse nuk mi the keto ather kur kisha nevoj
mu largoh tani te lutem eshte teper von

Zonjush e bukur ti patjeter e imja duhet me kon
pa marr parasysh cka mendojn e thoj ton
se mu sme interreson kte edhe ti e kupton
un thjesht te adhuroj dhe askush smuntet te ma ndalon
Por tjeter po me bin ne kte koh dhe me rrin mbi kry
kur ndjenjat qe kam per ty askush smundet me mi thy
ti nuk ke numer e vetmja je per mua
dhe ashtu si te dua asnje tjeter nuk munt te dua
neser te betohem diten me ty ta kaloj
fshqehtesit e mija dua vetem ty ti tregoj
fshehtesit e tuja dua ngadal ti zbuloj
levizjet e buzeve tuja me kujdes ti veshtroj
Per her e me pas per ty te qendoj
deri sa te vdes per ty do te kendoj
per ty jetoj , per ty te mendoj
shpirtin ta lexoj, deshirat vetem ty do ti plotsoj

Nuk e di pse aspak nuk po te besoj
cdo fjal e jotja ne genjester me tingllon
pse nuk mi the keto ather kur kisha nevoj
mu largoh tani te lutem eshte teper von

Per ty dua te jem rreze e djellit kur te kesh ftoht
dua qe ta puth trupin tent te ngroht

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

27 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 9:19 pm

zjermin ne buzet e tua dua ti shuaj
Per ty mos te vuaj
Un ty jetoj ,un per ty mendoj
edhe vetem dy fjal nga ti dua ti degjoj
te lutem me ndimoh qe shpirtin ta qetsoj
dhimbjet ti shkatrroj ,mendjen time ta liroj
Per ty. Gjthcka po i baj vetem more ty
asnje fuqi smund te me shtyj te mos mendoj per ata sy
per syt e vetem qe bashk shkelqejn kur me shikojn
qe kohet e pakotit i perballojn me ndimojn
Ne zemren te derguar pergjithmone te pushoj
dhe si ushtari me i persosur per ty dua te luftoj
Per ty te mendoj, per ty te jetoj
sikur se kyt keng vetem ty ta kushtoj

Nuk e di pse aspak nuk po te besoj
cdo fjal e jotja ne genjester me tingllon
pse nuk mi the keto ather kur kisha nevoj
mu largoh tani te lutem eshte teper von

Nuk e di pse aspak nuk po te besoj
cdo fjal e jotja ne genjester me tingllon..

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

28 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 9:23 pm

E dashur:Zemra me te ardhmen rron me te sotmen dashuron.
Dashuria s’eshte loje.
Dashuria s’eshte pije.dashuria eshte dy trupa
Qe leshojen t enjejten hije VOGELUSHE

A kjo vetmi qe po me djeg, me ka bere thengjill te zi.
Neper terr kerkoj nje shteg,
Ku te perplasem nuk e di.
Ku ta gjej nje zemermire qe pak shpres te me dhuroje,
Te kuptoj qe jam gjalle,
Kam te drejte dhe un te jetoj!
Kur te vdes

Kur te vdes ti mos me qaj,
Se do cohem e do trishtohesh kur te them,
Se ti ke faj VOGELUSHE

Kur un mendoj se ti mendon se un mendoj per ty,
Mendo dhe ti se une mendoj se ti mendon per mua...

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

29 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 9:25 pm

Eluta Zotin te me jepte nje pike uje
ai me dha te gjithe oqeanin .
Eluta Zotin te me jepte nje yll
ai me tha te gjithe apesiren .
Eluta Zotin te me dashuronte me nje femer
ai na dashkoj te dyve
zemra me vajton
kur mendoj per ty
me verbohen te dy syt


Natyra gjelberon
Flladi i pranveres vjen
fjalet e tua te embela
shirtin me mallengjejne


TE FAL NJE DET TE TREMB THELLESIJA
TE FAL NJE MAL TE TREMB LARTESIJA
TE FAL ZEMREN TIME TE TREMB DASHURIJA
DO TE FAL NJE KUKUL QE TE LUSH ME TE E JO ME MUHA


Mjerisht e varfer kjo njohja ime !
Fare pak gjera paskam ditur !
Nder vite ne kodra librash,
Kam mbetur serisht djali i miturte tha shtriju ti u shtrive
te tha ape ti e hape
pak dhimbje ndjeve
e pak gjak te doli


se e kishe per here te pare
qe shkoje te dentisti

Ne takimin e pare digjem si zjarr
Ne takimin e dyte te dua si syte
Ne takimin e trete te dua per jete
Ne takimin e katert nje puthje me hater.
Mos me pyet si jetoi
kur dit e nat ne ty mendoi
kur e din se jam e vetmuar
kur e din qe jam e lenduar.
mos me pyet pse kam lot ne sy
kur e din qe jan per ty

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

30 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 9:28 pm

DASHNIA
Te shkomi i kavajes
T'dielen kom shku ne plazh
Kur te bregu detit
Turinin tat pash

Me trupin si njal
Ma hoqe trunin fare
O zot na i hudh syte
O zocka lozonjare

Me ca rrobe banje
Si drane kopliku
PO u rrotullojshe
Qe t'shifte publiku

Per i xhiro te bregu
te ftova per pak kohe
Po ti refuzove
Gjasme se nuk do

Po une e di
se ti per mu vdes
dhe une s'te ndahem
o ylli lalit t' vet

Ajo plaka jote
me inot me pa
kujdes mi dreq kujdes
se gocen s'ta ha.

Per drek I fute
domote me qep
dhe tasin e llalles
e rrujte komplet

Per t'hy ne muhabet
TE kerkova nje kaptin qep
po ti s'me dhe gjo
se nje gjysem kishe vet.

dallget bejne shkum,
dielli rrezaton
po ti oyll bote
plazhin po terbon

O zot faleminderit
qe yllin tim kom pa
qe ja hongsha buzen
e t'gjitha ēa ka...

Per ne cunat e rinj
o zot bej bismilah
se si rrushi lalit
ne kete dynjah s'ka!

So take me as I am
This may mean
You'll have to be a stronger man
Rest assured that
When I start to make you nervous
And I'm going to extremes
Tomorrow I will change
And today won't mean a thing

Sikur bota te behet therrime,
Mbi germadhat e saj do ngrihen gjithkund
Flaket e dashurise sime!

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

31 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 9:29 pm

E luta Zotin


E luta zotin qe te kisha ty
E luta zotin qe tme kthente tek ti
E luta zotin te jetoj i lumtur
Por zoti asnjeher Zoti Sme Deshe mu !!!!

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

32 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 9:30 pm

PYETA ZEMREN TIME


E pyeta zemren time
ti pse rehat nuk ndihesh,
e ne kraharor rreh
si ne mijera fluturime.


E pyeta zemren time
ti nga une c;kerkon,
se ate zemer qe te ka pushtuar
une ty nuk ta jap dot.


Se malli e di te ka trishtuar
e ke kaq kohe ti pa epare,
kaq kohe zemrat
prane e prane pa rrahur;
sa shume enderroni te jeni bashke.


Po fati juaj keshtu e deshi,
e ti ate nuk e mund dot;
vec kujtimet qe bashke patet
nuk do ti harroni ne kete bote.

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

33 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 9:35 pm

buzeqesh gjithnje
edhe nese buzqeshja jote
eshte e trishtuar....
sepse me e trishtuar
se nje buzeqeshje e trishtuar
eshte trishtimi...
qe nuk buzqesh kurr!!

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

34 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 9:36 pm

Dua te shoh kur fle dhe zemren tende te ndjej
Dua te degjoj perjet zerin tend, sepse pa ty ne kte bot per mua nuk ka vend
Mbylli syt me embelsi, me kujto mua tek ti
Dhe per ate cfar enderron ndoshta zoti ta ploteson

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

35 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 9:38 pm

Ne emer te jetes jeto me mua
Ne emer te dhimbjes vuaj me mua
Ne emer te dashuris me thuaj te dua

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

36 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 9:41 pm

Shiko syt e mi qe te shikojn me vemendje
Shiko buzen time qe pret puthjen tende
Merre zemren time ne duart e tua
Qe te te thot sa shum te dua

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

37 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 9:43 pm

Zoti ka dhen shum gjera ne jet
Nje prej tyre dashurin e vertet
Qe ndjenjat e mi leshon
Ah kjo zemra ime vetem per ty mendon
Sado mundohem zemren ta ndal
Nga shpirti esht e pamundur
Dashuria esht gjall
Zoti fatin ma largoi
Un nuk jam me njesoj
I vetem plot trishtim
Zot te lutem me kthe fatin tim

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

38 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 9:44 pm

Pa ty dielli nuk shkelqen
Pa ty gjumi nuk me vjen
Pa ty zemra zben tik-tak
Pa ty thinjem oa nga pak
Pa ty lotet skan mbarim
Pa ty burg ky shpirti im

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

39 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 9:46 pm

Mos Fli dhe pak
Rri zgjuar me mua
Mos fli dhe pak
Te te them te dua
Te ti puth syt para se te flesh
Kur te zgjohesh ne mengjes puthjen time te kesh

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

40 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 9:47 pm

Desha vec nje pershendetje te heshtur ne naten me shi
Nje perqafim te ngroht aty ku sna sheh njeri
Nje puthje te embel nje lutje per mua
Ne enderr te cmendur me klithmat e tua

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

41 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 9:49 pm

Aty ne krahet e tua do doja te vdisja
Ne buzet e tua do doja te humbisja
Ne zemren tende do flija i qete
Prania jote e dashur
Me jep me shume jete

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

42 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 9:50 pm

Disa here ne enderr trupin te kam puthur
Mengjesi me ka gjetur per ty duke u lutur
Do te kisha jetuar lumturin e kesaj bote
Vec te di a jam endra jote?

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

43 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 9:51 pm

Kur per mua te ndjesh dashuri
Dergo nje gonxhe trendafili ta marr vesh
Nese trendafili nuk vjen dot
Ateher dergo zemren tende te ma thot
Sa e bukur jeta kur di si jetohet
Sa e bukur nata kur me ty kalohet
Sa e bukur puthja nga buzet e tua
Ti je shpirti im e une shum te dua

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

44 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 9:53 pm

Kur une te thashe "Te dua"
Era ndaloi
nuk donte ti merrte me vete keto fjal
Hena edhe pse nga ana tjeter
zgjati koken edhe diellin ne sy e pa
Sa emocione!
Nga nje peme aty afer
nje zog nje keng na dhuroi
Si deshmitar nga qielli
nje yll zbret
Po linde nje dashuri e vertet

Te puth buzen qe te flejsh embel,
Te puth syrin qe te shofish enderr,
Te puth faqen qe te ndjehesh mir,
Me 1000 puthje te them naten e mir.

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

45 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 9:54 pm

Nga ti pres
Buzen te ma ofrosh
Nga ti pres
Zemren te ma dhurosh
Nga ti pres
Fjalen shum te dua
Ateher je e imja
Dhe kurr nuk kam per te te harruar
MALL
U mbushen 100 vjet qe nuk ta shikoj fytyren
qe nuk ta rrethoj belin
qe nuk te qendroj ne bebe te syrit
qe nuk i bej pyetje drites se mendjes tende
qe nuk e prek ngrohtesine e barkut tend.
U bene 100 vjet qe nje grua
me pret mua ne nje qytet.
Ish?m ne nje dege, ne te njejten dege
Por rame nga ajo dege dhe u ndame.
100 vjet kohe qe na ndan
rruga per atje eshte 100 vjeēare.
U bene 100 vjet qe vrapoj
pas teje neper muzg.

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

46 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 9:55 pm

nese je i vetmuar,
nese je ne mendime,
pyte zemren tende!
AeDONzemren time?
e kam nje deshir,
eshte shum e thjesht,
te isha afer teje,
tjeter s'kisha desht tjeter!

Tė dua, pėr ty vuaj!
Tė dua, pėr ty shkruaj!
Tė dua, pėr ty ėndėroj!
Deri nė vdekje ty s’tė harroj!

***
Njė ditė Zoti po mendonte,
diqka zemrės time ti dhuronte..
te gjith engjujt rreth vetės mblodhi
dhe pėr zemrėn time vetėm ty tė zgjodhi.

***
Ti fali syt, nėse ti i shikon!
Ti fali duart, nėse ti i shtėrngon!
Ta fali shpirtin, nėse ti mė pėrqafon!
Ta fali zemrėn, nėse ti mė don!

***
Nė mes tė natės po kėrkoj dritė..?
Nė mes tė borės po kėrkoj ngrohtėsi..?
Nė mes tė dimrit po kėrkoj veren..?
Nė mes tė zemrės tėnde s’mund ta gjej vetėn..?

***
Te puth buzen qe te flejsh embel,
Te puth syrin qe te shofish enderr,
Te puth faqen qe te ndjehesh mir,
Me 1000 puthje te them naten e mir.

***
Si ndihesh sonte kur afer sme ke?
Si te kalon nata kur mua sme sheh?
Si te rin qeta buzet e tua?
Si te shkon kjo jetti zemer pa mua?

***

O bilbil I bukur shko ku te them un,
Nese e gjen ne gjum puthe nje her nga un,
Nese e gjen te zgjuar thuj,
Se ende nuk e kom harruar……?

***

Qme duhen syt
kur nuk shihemi?
Qme duhen kembet
kur nuk takohemi?
Qme duhen krahet
kur nuk perqafohemi?
Qme duhet zemra kur
nuk dashurohemi ???

***

Pash nje lule dhe mendova: erdhi pranvera…
Pash shiun dhe mendova: Dikush atje lart po qan…
Pash trishtimin ne syte e nje femije dhe mendova: Ndoshta ka nevoje per ngrohtesi…
Dhe me vone te pash ty dhe ne fund e kuptova se kam akoma nje arsye per te jetuar.

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

47 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 9:56 pm

Nese prej meje mendja s’te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA

———————

T’kam dasht me zemet t’kam dashut me shpirt
Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
Nje zemer e pata dhe ate ta fala
Ma more ma theve dhe per jet ma ktheve
Me fjal me the te dua
Me zemer me the sje per mua

Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije nje gje
Qe gjith te perkujtoj

———–

Ne thellsine e zemres time
eshte vendos nje emer
Pergjithmone kete emer
do ta mbaj ne zemer

——————

Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,

Sa here ti me vjen prane meje,
Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres sime

———-

Dashuria u jep mend
Ayre qė s’kanė
Ndėrsa u merr mend
Atyre qė kanė

——————

Nenaten e qete
ne gjumin e lete
kur me kujtohesh
ti nuke mundem me fjet

——————

Pse mkriove perendi qe te vuj per dashuri
Pse me lindi nena ime qe te jam me shum kujtime,
Oh kjo jete sa e shkret un pa ty vetun me ndejt.

Rruget jan te gjata
Netet jane pa fund
Qendroj larg teje e ste gjej askund,
Eja ti pran meje mos me le ne vetmi
Lejoma te puthi njeher dhe t’a largoj ket merzi.

———-

Njeriu pa dashuri si nena pa femije
Buza e pa puthur si lulja e keputur
Zemra ne vetmi si bora u shkri…

—————

E pranoj se jam fajtor qe ty zemren ta kam thy
E pranoj se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthy
E pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton
E pranoj se n’jeten time me mungon me mungon
Jo s’te harroj kurre s’mundem ty t’mos dashuroj

———————-

E mallkoj diten qe te pash.
E mallkoj shiqimin qe ta dhash.
E mallkoj buzqeshjen qe ta dhurova.
E mallkoj veten qe ne ty u dashurova.

———–

do te behem zog
e ti se do te me njohesh
do te vi ne dasem
kur ti te martohesh
do ti bi daulles
per lamtumiren tuaj
kurse une i mjeri vetem,
vuaj dhe vuaj

te deshiroj
fat ne jet
nje trup me shendet
ne shtepi harmoni
dhe dashuri pa kufi

——————

Ore djal ore djal
po ti tham nja dy tri fjale
sie ke nis hiq mire s eki
po veq vazhdo se vete e di

kur te lodhesh nga kjo loj
mos mendo t’kthehesh perser
s edhe une do di te jetoj
ta bej jeten sikur ti….!!

————

zemra zemres
i bon lutje
dashuria e par
fillon me Puthje
zemra e femres
esht hotel
kush don hin
e kush don del
po zemra e mashllit
esht si gur kush hin
brenda nuk del kurr

———————-

Nuk jam poet,
tė shkruaj poezi
Por fjalėn tė dua,
E shkruaj vetėm pėr ty
Bilbili nė degė
Sa bukur kėndon
Ti puthsha buzėt
Ti qė e lexon

————

Sikur lulja pa arome
sikur perla pa shkelqim
ashtu do ngelem une
n,q,s ti nuk je shpirti im

—————–

Dashuria fillon me nje shikim,
vazhdon me nje buzeqeshje,
zmadhohet me nje puthje,
dhe perfundon me dy pika lot.

——–

Zemra lengon
vajtimi shpejton
dashurinė e parė
do ta kujtoj edhe nė varrė.
Do te bėhem shkrumb e hi
do te tretem nga njė dashuri
zemra me thot tė dua
pse me ben kaq shumė tė vuaj?

Gjithmone kan thėnė
nga urrejtja e tepert
shfaqet ndjenja e dashurise
dhe shfaqet ne horizont.

————-

Eh ta dish sa shume te dua
do te rrije veq me mua,
dua ti ndjej buzet e tua,
dhe fjalet qe vetem ti mi thua.

———

Une dhe ti
ti dhe une
me nje fjal te
DUA SHUM

————–

Kujt i thua lule
kujt i thua hen
kujt i thu princeshė
si mu ke then
A te duket njejte
kur e perqafon
athu nje qast ndalohesh
mbyll syte e mė kujton..!
Athu te rren mendja
me kerkon ne shpi
po vendi im eshte bosh
une mungoj te ti..!!

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

48 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 10:09 pm

Nese prej meje mendja s'te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA

---------------------

T'kam dasht me zemet t'kam dashut me shpirt
Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
Nje zemer e pata dhe ate ta fala
Ma more ma theve dhe per jet ma ktheve
Me fjal me the te dua
Me zemer me the sje per mua

Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije nje gje
Qe gjith te perkujtoj

-----------

Ne thellsine e zemres time
eshte vendos nje emer
Pergjithmone kete emer
do ta mbaj ne zemer

------------------

Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,

Sa here ti me vjen prane meje,
Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres sime

----------

Dashuria u jep mend
Ayre qė s'kanė
Ndėrsa u merr mend
Atyre qė kanė

------------------

Ne te kumanoves e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpyrt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e kumanovares eshte shume shtrenjt

----------

Nenaten e qete
ne gjumin e lete
kur me kujtohesh
ti nuke mundem me fjet

------------------

Pse mkriove perendi qe te vuj per dashuri
Pse me lindi nena ime qe te jam me shum kujtime,
Oh kjo jete sa e shkret un pa ty vetun me ndejt.

Rruget jan te gjata
Netet jane pa fund
Qendroj larg teje e ste gjej askund,
Eja ti pran meje mos me le ne vetmi
Lejoma te puthi njeher dhe t'a largoj ket merzi.

----------

Njeriu pa dashuri si nena pa femije
Buza e pa puthur si lulja e keputur
Zemra ne vetmi si bora u shkri...

---------------

E pranoj se jam fajtor qe ty zemren ta kam thy
E pranoj se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthy
E pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton
E pranoj se n'jeten time me mungon me mungon
Jo s'te harroj kurre s'mundem ty t'mos dashuroj

----------------------

E mallkoj diten qe te pash.
E mallkoj shiqimin qe ta dhash.
E mallkoj buzqeshjen qe ta dhurova.
E mallkoj veten qe ne ty u dashurova.

-----------

do te behem zog
e ti se do te me njohesh
do te vi ne dasem
kur ti te martohesh
do ti bi daulles
per lamtumiren tuaj
kurse une i mjeri vetem,
vuaj dhe vuaj

te deshiroj
fat ne jet
nje trup me shendet
ne shtepi harmoni
dhe dashuri pa kufi

------------------

Ore djal ore djal
po ti tham nja dy tri fjale
sie ke nis hiq mire s eki
po veq vazhdo se vete e di

kur te lodhesh nga kjo loj
mos mendo t'kthehesh perser
s edhe une do di te jetoj
ta bej jeten sikur ti....!!

------------

zemra zemres
i bon lutje
dashuria e par
fillon me Puthje
zemra e femres
esht hotel
kush don hin
e kush don del
po zemra e mashllit
esht si gur kush hin
brenda nuk del kurr

----------------------

Nuk jam poet,
tė shkruaj poezi
Por fjalėn tė dua,
E shkruaj vetėm pėr ty
Bilbili nė degė
Sa bukur kėndon
Ti puthsha buzėt
Ti qė e lexon

------------

Sikur lulja pa arome
sikur perla pa shkelqim
ashtu do ngelem une
n,q,s ti nuk je shpirti im

-----------------

Dashuria fillon me nje shikim,
vazhdon me nje buzeqeshje,
zmadhohet me nje puthje,
dhe perfundon me dy pika lot.

--------

Zemra lengon
vajtimi shpejton
dashurinė e parė
do ta kujtoj edhe nė varrė.
Do te bėhem shkrumb e hi
do te tretem nga njė dashuri
zemra me thot tė dua
pse me ben kaq shumė tė vuaj?

Gjithmone kan thėnė
nga urrejtja e tepert
shfaqet ndjenja e dashurise
dhe shfaqet ne horizont.

-------------

Eh ta dish sa shume te dua
do te rrije veq me mua,
dua ti ndjej buzet e tua,
dhe fjalet qe vetem ti mi thua.

---------

Une dhe ti
ti dhe une
me nje fjal te
DUA SHUM

--------------

Kujt i thua lule
kujt i thua hen
kujt i thu princeshė
si mu ke then
A te duket njejte
kur e perqafon
athu nje qast ndalohesh
mbyll syte e mė kujton..!
Athu te rren mendja
me kerkon ne shpi
po vendi im eshte bosh
une mungoj te ti..!!

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

49 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 10:10 pm

DASHURIA
dora me shkruan
zemra me lendon,
me shkruaj i dashur
ne qofte se me donLOTI

i ra zemres e biroj,
i ra gurit e shkatrroj,
i ra lules e vyshku,
i ra hekurit e ndryshku!BUKURIA

njerezit nga bukuria mos i shiko
se ajo shpejt te genjen
te tjerat shihi dhe ,
mendo pastaj thuaj me pelqen.

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

50 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 10:10 pm

Dashuria Eshte Loje Fati
Qe Ka Brenda Zenka Inati
Dashuria Eshte Bixhoz
Qe Te Ben Gjithmone Xheloz
Dashuria Eshte Shah
Qe Nuk Ka Aspak Shaka

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

Sponsored content


Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 2 e 11]

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi