poezi

Forumi Poezive


You are not connected. Please login or register

poezi » Poezi » Poezi » Sms » Sms Dashurie

Sms Dashurie

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 3 e 4]

51 Re: Sms Dashurie prej Wed Jul 23, 2008 12:53 pm

Zemra ime ty po te kerkon
Te jemi bashke ne dy pergjithmon
Sdua te jemi te dy te ndare
Eja te lutem se po ndjej mall.

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

52 Re: Sms Dashurie prej Wed Jul 23, 2008 12:54 pm

Njė ditė Zoti po mendonte,
diqka zemrės time ti dhuronte..
te gjith engjujt rreth vetės mblodhi
dhe pėr zemrėn time vetėm ty tė zgjodhi

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

53 Re: Sms Dashurie prej Wed Jul 23, 2008 12:54 pm

Tė uroj suksese nė pun
Tė uroj suksese nė shkollė
Tė uroj suksese nė gjdo rast
Por vetem me njė tjeter nuk tė uroj fat.
Tė kam shpirt
Tė kam zemer
Kam dėshir
Tė kemi njė mbiemer

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

54 Re: Sms Dashurie prej Wed Jul 23, 2008 12:55 pm

E dashur!
tani ndodhem ne spital,
mos te vij cudi.
Mjeket me thone se:
kam 1 semundje te pasherueshme ne zemer,
dyshojne se je ti!

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

55 Re: Sms Dashurie prej Wed Jul 23, 2008 12:55 pm

Nese ti je beqar pergjigje me kthe
nese mesazhi im privat te pelqen
numrin aty e ke ,
me qe sje djal i turpshem
pergjigje mua me kthe.

Kur malli te kete marr
dhe une te mos jem me ty
hap zemren dhe me thirr
mua do me gjesh aty

Nese ndihesh ne vetmi
dhe zemra po te qan
zhytu ne mendime
dhe mua do te me kesh prane...!!

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

56 Re: Sms Dashurie prej Wed Jul 23, 2008 12:55 pm

Prano nje puthje me plot deshir,
si pershendetje per naten e mir.
me shpres ne ender do te pres,
se deri neser mund te vdes
vetem si kujtim puthja le te mbes


Me prit sonte ne enderr,se do te vi...
por mos u tremb flej perseri!
Zdo te trokas ne der,as nuk do te zgjoj,
por do te puthi leht ,
dhe prap do te shkoj!


Godite zemren time sa te kesh fuqi,
por kudjes mos vritesh
se atje je dhe ti


Nje keshille: Ki kujdes.
Nje kerkese: Mos ndrysho.
Nje deshire: Mos me harro.
Nje genjeshter: Nuk te dua.
Nje te vertete: Me mungon.
Trego tani ti, cfare po mendon?!

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

57 Re: Sms Dashurie prej Wed Jul 23, 2008 12:56 pm

DASHURIA ESHTE SEKRET
PER DJALIN QE TE DO VERTET
SE PO E MORI VESH PALLATI
DASHURIA AQ E PATI

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

58 Re: Sms Dashurie prej Wed Jul 23, 2008 12:56 pm

Pas mesnate shikoj yjet
Rri gjate qe t'i numeroj
Ne mesin e tyre ishe TI
S'di pse s'munda te te dalloj
Ata ndriconin gjith shkelqim
Cdo nate i sodis pandal
Nese je ne mesin e tyre
Te lus nje shikim ma fal
Ti pas mesnates ishe ne gjume
Me tradhtoj ai shikim
Me kot mbeta pa gjume
S'ishe ti ishe MALLI IM........

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

59 Re: Sms Dashurie prej Wed Jul 23, 2008 12:56 pm

kam frike te them : Te dua
sepse nese e fut ne zemer
nuk do te jetosh dot pa mua

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

60 Re: Sms Dashurie prej Wed Jul 23, 2008 12:56 pm

O Zot o Zot kush po e lexon mesazhin timm!
He Zemra Ckemi?? Mire ke Qene ti?? E Di Sa Me Ka Marre Malli Te Te Kem Ne Krahet E mi??
Te Te Puth Pa Mbarim Nga Mbremja Deri Ne Agim

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

61 Re: Sms Dashurie prej Wed Jul 23, 2008 12:57 pm

Ne kete bote s'ka vend per ne te dy bashke.Te ndare po.Ti atje,une ketu.Ne mes mali i mallit.Ne kete bote s'ka vend per ne te dy bashke.Te ndare ,po.Ti larg,une afer.Ne mes lugina e trishtimit.Ne kete bote s'ka vend per ne te dy bashke.Te ndare,po.Ti ne nje breg,une ne bregun tjeter.Ne mes lumi i dashurise!

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

62 Re: Sms Dashurie prej Wed Jul 23, 2008 12:57 pm

Nga ti pres
buzen te ma ofrosh
nga ti pres
zemren te ma dhurosh

Nga ti pres
fjalen shum te dua
ateher je e imja
dhe kurre nuk kam per te te harruar

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

63 Re: Sms Dashurie prej Wed Jul 23, 2008 12:57 pm

Sa e bukur Jeta kur di si jetohet,
sa e bukur Nata kur me ty kalohet,
sa e bukur Puthja nga Buzet e tua!
ti je shpirti im e une shume TE DUA

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

64 Re: Sms Dashurie prej Wed Jul 23, 2008 12:57 pm

TE PRITA TE PRITA
DHE PAK U MERZITA
TI KUR DO VISH
LOTET TE MI FSHISH

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

65 Re: Sms Dashurie prej Wed Jul 23, 2008 12:57 pm

Disa here ne ender trupin te kam puthur,
Mengjesi me ka gjetur per ty duke u lutur,
Do te kisha jetuar lumturin e kesaj bote,
Vec ta di a jam endra jote?!

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

66 Re: Sms Dashurie prej Wed Jul 23, 2008 12:58 pm

Qesh shpirt qesh
dhimbjen lotet trishtimin lermi mua
ato tashme me njohin e nuk me kafshojne dot!
Qesh shpirt nese nuk do qe une te vdes se e qeshura jote eshte jete per mua!
Qesh shpirt qesh se ndoshta nje dite do te qesh dhe une!

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

67 Re: Sms Dashurie prej Wed Jul 23, 2008 12:58 pm

Desha vec nje pershendetje te heshtur ne naten me shi,
Nje perqafim te ngroht aty ku sna sheh njeri,
Nje puthje te embel nje lutje per mua,
Nje enderr te cmendur me klithmat e tua....

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

68 Re: Sms Dashurie prej Wed Jul 23, 2008 12:58 pm

aty ne krahet e tua do doja te vdisja,
ne buzet e tua do doja te humbisja
ne zemren tende do flija e qete
prania jote e dashur, me shume me jep jete!

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

69 Re: Sms Dashurie prej Wed Jul 23, 2008 12:58 pm

Afrohu, ne sy veshtrom,
me duart e tua floket ledhatom
Ajo mbremje e bukur dikur
eshte sekreti yne, mbuluar me gure.
afrohu, me puth, fort me shtrengo
e deshiroj , te dua, e di, me do!

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

70 Re: Sms Dashurie prej Wed Jul 23, 2008 12:58 pm

Ah zemra ime, trishtimi yt, me vret ne zemer ngadale,
lotet e tu notojne ne syte e mi qe diell nuk kane pare!
Une dhe ti jemi njesoj!
kemi 1 enderr, 1 deshire
vuajme per ndjeshmeri
duam te prekim delikaten "dashuri!

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

71 Re: Sms Dashurie prej Wed Jul 23, 2008 1:02 pm

Te dua dhe te urrej
Te flak poshte dhe prap te gjej
Te braktis dhe te kerkoj
Per ty vdes dhe per ty jetoj!

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

72 Re: Sms Dashurie prej Wed Jul 23, 2008 1:02 pm

Si guxove zemren te ma maresh?
Si rrezikove kaq shume?
Por borxhi me borxh lahet
Se zemren tende tani e kam une!

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

73 Re: Sms Dashurie prej Wed Jul 23, 2008 1:02 pm

Duroj c'do perbuzje, fjale e mallkim
Duroj c'do dhembje, vuajtje, zhgenjim
Duroj c'do frike, bertitje, lot
Duroj c'do rrahje zemre fort.
Duroj gjithcka qe ti sjell tek une
Sepse te dua shume!

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

74 Re: Sms Dashurie prej Wed Jul 23, 2008 1:02 pm

RRI E TE SHIKOJ
PSE VALL TE DASHUROJ
PSE VETEN E MUNDOJ
KUR TI SME FLET AS ME GOJ
DUA ZEMREN TE TA FITOJ
TA FUS KETU NE ZEMREN TIME
QE ASKUSH MOS KETE PERFITIME
VETEM UN QE TE DUA
DHE DO TE TE DUA

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

75 Re: Sms Dashurie prej Wed Jul 23, 2008 1:02 pm

Une gota dhe ti vera
Une zemra dhe ti gjaku
Une vjeshta ti pranvera
Une varka dhe ti lumi
Une enderra dhe ti gjumi!

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

Sponsored content


Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 3 e 4]

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next

poezi » Poezi » Poezi » Sms » Sms Dashurie

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi