poezi

Forumi Poezive


You are not connected. Please login or register

poezi » Poezi » Poezi » Sms » Sms Dashurie

Sms Dashurie

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 2 e 4]

26 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:22 pm

Dashuria fillon me nje shikim,
vazhdon me nje buzeqeshje,
zmadhohet me nje puthje,
dhe perfundon me dy pika lot.

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

27 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:23 pm

Zemra lengon
vajtimi shpejton
dashurinė e parė
do ta kujtoj edhe nė varrė.
Do te bėhem shkrumb e hi
do te tretem nga njė dashuri
zemra me thot tė dua
pse me ben kaq shumė tė vuaj?

Gjithmone kan thėnė
nga urrejtja e tepert
shfaqet ndjenja e dashurise
dhe shfaqet ne horizont.

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

28 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:23 pm

Eh ta dish sa shume te dua
do te rrije veq me mua,
dua ti ndjej buzet e tua,
dhe fjalet qe vetem ti mi thua.

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

29 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:24 pm

Une dhe ti
ti dhe une
me nje fjal te
DUA SHUM

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

30 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:24 pm

Kujt i thua lule
kujt i thua hen
kujt i thu princeshė
si mu ke then
A te duket njejte
kur e perqafon
athu nje qast ndalohesh
mbyll syte e mė kujton..!
Athu te rren mendja
me kerkon ne shpi
po vendi im eshte bosh
une mungoj te ti..!!

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

31 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:25 pm

Kur jam nervoz
Asgjė s'mė qetson
Vetėm, nėse ti e dashur
Pran meje qėndron

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

32 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:25 pm

Dashuri ,dashuri
Nuk thuhet kotė
Fillon me puthje
Mbaron me lotė
do te behem zog
e ti se do te me njohesh
do te vi ne dasem
kur ti te martohesh
do ti bi daulles
per lamtumiren tuaj
kurse une i mjeri vetem,
vuaj dhe vuaj

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

33 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:25 pm

te deshiroj
fat ne jet
nje trup me shendet
ne shtepi harmoni
dhe dashuri pa kufi

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

34 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:25 pm

Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

35 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:26 pm

T'kam dasht me zemet t'kam dashut me shpirt
Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
Nje zemer e pata dhe ate ta fala
Ma more ma theve dhe per jet ma ktheve
Me fjal me the te dua
Me zemer me the sje per mua

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

36 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:26 pm

Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije nje gje
Qe gjith te kujtoj

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

37 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:26 pm

Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

38 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:27 pm

Ne dhomen time i shtrir qendroj mendoj per
ty edhe kete leter po e shkroj. Eshte nat
e bukur hana me yje qiellin po e stolis,e une
e veshtroj hanen me shum kujdes edhe aty
e shoh hijen tende e cila me tregon, se ti je
duke ardh edhe dy fjal qe dalin nga thellsia
e zemres vuajtjev tona ju erdh fundi po vjen dita qe
bashk te jemi e un i Buzeqeshur kamete prit
se mjat kam prit dhe jam merzit

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

39 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:27 pm

Thuaje te lutem, qe me don.
Pse kaq shum po me mundon?
Pse po tallesh ti me mua?
Esht gabim qe un ty t`dua?

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

40 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:27 pm

Neso po ti me trego!
Thuajem tjeter dashuro.
Se ty me s`te dashuroj.
Dhe besom, se un do shkoj...

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

41 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:27 pm

Mos me pyet si jetoi
kur dit e nat ne ty mendoi
kur e din se jam e vetmuar
kur e din qe jam e lenduar.
mos me pyet pse kam lot ne sy
kur e din qe jan per ty.

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

42 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:30 pm

Unė po vuaj
Ti se kupton
Unė po tretem
Ti s’mė shikon
Unė po ēmendem
Ti s’mė beson
Unė po vdes
Ti po jeton

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

43 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:31 pm

Vuaj shum , po vuaj
dhe per kete gje shkruaj
ne mes te kesaj bote
po ndihem e huaj!!!!

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

44 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:31 pm

Jetoj dhe vuaj ne nje qytet te huja
Pa Dashuri une Po vdes
por ne boten tjeter do te pres
Tani ne perfundim cili je ti fati im
mbaje kit fjal si kujtim shum me
mungon po ku je o shpirti im
se pa ty skam sherim

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

45 Re: Sms Dashurie prej Wed Jul 23, 2008 12:52 pm

NJE ZEMER,NJE SHPIRT,NJE DASHURI
TE GJITHA I KAM
ME MUNGON VETEM TI TE TE KEM PRAN

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

46 Re: Sms Dashurie prej Wed Jul 23, 2008 12:52 pm

SIKUR DETI QE KA NEVOJ PER DALLGET PER TE QENE I BUKUR
ASHTU EDHE UN KAM NEVOJ PER TY
PER TE QENE I LUMTUR

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

47 Re: Sms Dashurie prej Wed Jul 23, 2008 12:52 pm

AS HENA NUK ESHTE E BUKUR KUR NUK KA YJET PRAN
AS UN NUK JAM I LUMTUR
KUR I VETEM PA TY JAM

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

48 Re: Sms Dashurie prej Wed Jul 23, 2008 12:53 pm

i embel je sikur mjalti
i bukur je si dukati
te dua po jo me hile
s'me don se s'kom zemer katile
te nevoitem kur je vet
me do veq per interes
me kerkon kur tjetra te braktis
s'pendohen qe s'tkam ra ne his
i lezetshum por jo i mir
qdo jet femre ti ke nxir
i bukur po jo besnik
nuk dua tkem afer as si mik

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

49 Re: Sms Dashurie prej Wed Jul 23, 2008 12:53 pm

Nese lotet ne sy
te pikojne ngadale
kujto zemren time
qe dikur ta pata fale

nese e ndjen zemren
aq shum te lenduar
kujto si ndihesha une
kur me pate tradhetuar

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

50 Re: Sms Dashurie prej Wed Jul 23, 2008 12:53 pm

Nė mes tė natės po kėrkoj dritė..?
Nė mes tė borės po kėrkoj ngrohtėsi..?
Nė mes tė dimrit po kėrkoj veren..?
Nė mes tė zemrės tėnde s’mund ta gjej vetėn..?

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

Sponsored content


Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 2 e 4]

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next

poezi » Poezi » Poezi » Sms » Sms Dashurie

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi