poezi

Forumi Poezive


You are not connected. Please login or register

poezi » Poezi » Poezi » Sms » Sms Dashurie

Sms Dashurie

Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 4]

1 Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:14 pm

Nese prej meje mendja s'te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

2 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:15 pm

Te puth buzen qe te flejsh embel,
Te puth syrin qe te shofish enderr,
Te puth faqen qe te ndjehesh mir,
Me 1000 puthje te them naten e mir.

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

3 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:15 pm

Tė dua, pėr ty vuaj!
Tė dua, pėr ty shkruaj!
Tė dua, pėr ty ėndėroj!
Deri nė vdekje ty s’tė harroj!

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

4 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:16 pm

Njė ditė Zoti po mendonte,
diqka zemrės time ti dhuronte..
te gjith engjujt rreth vetės mblodhi
dhe pėr zemrėn time vetėm ty tė zgjodhi.

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

5 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:16 pm

Ti fali syt, nėse ti i shikon!
Ti fali duart, nėse ti i shtėrngon!
Ta fali shpirtin, nėse ti mė pėrqafon!
Ta fali zemrėn, nėse ti mė don!

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

6 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:16 pm

Nė mes tė natės po kėrkoj dritė..?
Nė mes tė borės po kėrkoj ngrohtėsi..?
Nė mes tė dimrit po kėrkoj veren..?
Nė mes tė zemrės tėnde s’mund ta gjej vetėn..?

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

7 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:17 pm

Si ndihesh sonte kur afer sme ke?
Si te kalon nata kur mua sme sheh?
Si te rin qeta buzet e tua?
Si te shkon kjo jetti zemer pa mua?

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

8 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:17 pm

O bilbil I bukur shko ku te them un,
Nese e gjen ne gjum puthe nje her nga un,
Nese e gjen te zgjuar thuj,
Se ende nuk e kom harruar……?

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

9 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:18 pm

Qme duhen syt
kur nuk shihemi?
Qme duhen kembet
kur nuk takohemi?
Qme duhen krahet
kur nuk perqafohemi?
Qme duhet zemra kur
nuk dashurohemi ???

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

10 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:18 pm

Pash nje lule dhe mendova: erdhi pranvera…
Pash shiun dhe mendova: Dikush atje lart po qan…
Pash trishtimin ne syte e nje femije dhe mendova: Ndoshta ka nevoje per ngrohtesi…
Dhe me vone te pash ty dhe ne fund e kuptova se kam akoma nje arsye per te jetuar.

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

11 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:18 pm

T'kam dasht me zemet t'kam dashut me shpirt
Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
Nje zemer e pata dhe ate ta fala
Ma more ma theve dhe per jet ma ktheve
Me fjal me the te dua
Me zemer me the sje per mua

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

12 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:19 pm

Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije nje gje
Qe gjith te perkujtoj

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

13 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:19 pm

Ne thellsine e zemres time
eshte vendos nje emer
Pergjithmone kete emer
do ta mbaj ne zemer

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

14 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:19 pm

Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,
Sa here ti me vjen prane meje,
Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres sime

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

15 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:19 pm

Dashuria u jep mend
Ayre qė s'kanė
Ndėrsa u merr mend
Atyre qė kanė

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

16 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:20 pm

Ne shqiptaret e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpyrt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e shqiptarve eshte shume shtrenjt

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

17 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:20 pm

Ne naten e qete
ne gjumin e lete
kur me kujtohesh
ti nuke mundem me fjet

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

18 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:20 pm

Pse mkriove perendi qe te vuj per dashuri
Pse me lindi nena ime qe te jam me shum kujtime,
Oh kjo jete sa e shkret un pa ty vetun me ndejt.

Rruget jan te gjata
Netet jane pa fund
Qendroj larg teje e ste gjej askund,
Eja ti pran meje mos me le ne vetmi
Lejoma te puthi njeher dhe t'a largoj ket merzi.

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

19 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:21 pm

Njeriu pa dashuri si nena pa femije
Buza e pa puthur si lulja e keputur
Zemra ne vetmi si bora u shkri...

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

20 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:21 pm

E pranoj se jam fajtor qe ty zemren ta kam thy
E pranoj se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthy
E pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton
E pranoj se n'jeten time me mungon me mungon
Jo s'te harroj kurre s'mundem ty t'mos dashuroj

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

21 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:21 pm

E mallkoj diten qe te pash.
E mallkoj shiqimin qe ta dhash.
E mallkoj buzqeshjen qe ta dhurova.
E mallkoj veten qe ne ty u dashurova.

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

22 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:21 pm

do te behem zog
e ti se do te me njohesh
do te vi ne dasem
kur ti te martohesh
do ti bi daulles
per lamtumiren tuaj
kurse une i mjeri vetem,
vuaj dhe vuaj

te deshiroj
fat ne jet
nje trup me shendet
ne shtepi harmoni
dhe dashuri pa kufi

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

23 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:21 pm

Ore djal ore djal
po ti tham nja dy tri fjale
sie ke nis hiq mire s eki
po veq vazhdo se vete e di

kur te lodhesh nga kjo loj
mos mendo t'kthehesh perser
s edhe une do di te jetoj
ta bej jeten sikur ti....!!

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

24 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:22 pm

zemra zemres
i bon lutje
dashuria e par
fillon me Puthje
zemra e femres
esht hotel
kush don hin
e kush don del
po zemra e mashllit
esht si gur kush hin
brenda nuk del kurr

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

25 Re: Sms Dashurie prej Sun Jul 20, 2008 7:22 pm

Sikur lulja pa arome
sikur perla pa shkelqim
ashtu do ngelem une
n,q,s ti nuk je shpirti im

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

Sponsored content


Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 4]

Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next

poezi » Poezi » Poezi » Sms » Sms Dashurie

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi