poezi

Forumi Poezive


You are not connected. Please login or register

Tekste kengesh

Shko tek faqja : 1, 2  Next

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 2]

1 Re: Tekste kengesh prej Sun Jul 20, 2008 1:13 pm

Elita 5 - E urrej shiun


Nė kitarė,teli i kėputur
Ndali kėngėn mė tė bukur
Por se ndali,shiun nė kėtė qytet

Ku je buza e paputhur
Dashuria ime e humbur
Nė mes tė rrugės,
unė po lagem vetė

U harrua si njė letėr e djegur
Nė kėtė rrugė pa adres kam mbetur

refreni
E urrej shiun kur bie
Se njė herė ma fiku njė zjarr
Njė zjarr dashurie
I urrej lotėt e mi
Sepse ngjajnė me shiun
qė mė ndau nga ti

Dashuria ish dikur
Rreth fėmisė pa kuptu
Qė asku nuk e shoh nė mu

U harrua si njė letėr e djegur
Nė kėtė rrugė,
pa adres kam mbetur

refreni(2 herė)

E urrej shiun kur bie
Se njė herė ma fiku njė zjarr
njė zjarr dashurie
I urrej lotėt e mi
Sepse ngjajnė me shiun
(Qė mė ndau nga ti)

Ti ndoshta ishe
Njė rrufe
Qė erdhi shpejtė(shpejt)
Dhe kur shkove nuk e dita as se di
Por kėngėn edhe shpresėn
I lė tė treten nėpėr shi

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

2 Re: Tekste kengesh prej Sun Jul 20, 2008 1:14 pm

Blero & Leonora Poloska


Ora dymbedhjetė
E pres qe tė mė thrret
Zėrin t'ia dėgjoj
Sa e dua ti tregoj

Ende gjumė nuk kam
Edhe pse i lodhur jam
Zemėr ku je,zemer ku je hee

Ajo ditė do t'vijė
Tė jemi bashkė tė dy
Tė puth tė pėrqafoj
Me ty gjithė jetėn do jetoj

refreni

Crazy ti m'ke bo crazy
Engjėlli jetės qė kėrkoj
Largėsia s'duhet tė na pengoj
Crazy tė dashuruar
As ditė as natė s'do na mjafton
Me ty do t'jem gjithmonė
(pergjithmonė,pergjithmonė).

Mėnyra se si flet
Me sytė e tua vret
Shpirti po me n'shon
Vuaj qė nuk tė kam pranė

Nė mendje m'ke blloku
Krejtėsisht ke ndryshu
Jo s'tė kam harru
Ē'do ditė mė shumė tė du

Ajo ditė do tė vijė
Tė jemi bashkė tė dy
Tė puth tė pėrqafoj
Me ty gjith jetėn do jetoj

refreni
Crazy ti m'ke bo crazy
Engjėlli jetės qė kėrkoj
Largėsia s'duhet t'na pengoj
Crazy tė dashuruar
As ditė as natė s'do na pengoj
Me ty do t'jem gjithmonė
(pėrgjithmonė,pergjithmonė)

Crazy ti m'ke bo crazy
Engjėlli jetės qė tė kėrkoj
Largėsia s''duhet t'na pengoj
Crazy tė dashuruar
As ditė as natė s'do na mjafton
Me ty do t'jam gjithmonė
(pergjithmone,pergjithmone)

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

3 Re: Tekste kengesh prej Sun Jul 20, 2008 1:19 pm

Ardit Gjebrea & Saimir Pirgu - Nje mesazhGjunjėzuar para Teje rri
Flakė e shpirti digjet nė qiri
Dorėn Tėnde pres nė njė bekim
Falem Zoti im

Lavde e hymne unė pėr Ty kėndoj
Marr nga Fryma jote tė jetoj
Perėndi unė Ty tė adhuroj, veē tek Ti besoj

Nėse zėrin e dėgjon, nėse zemrėn e lexon
Mė beko o Zot
Dhe kur emrin ty ta fshimė, kur ta prishėm dhe shtėpinė
Ti na fale Zot

Njė mesazh nga qielli na dėrgo
dhe me Fjalėn Tėnde na ēliro
dhe nga djalli i tokės na shpėto, na shpėto o Zot
Me mėshirėn Tėnde na ndihmo
dhe me krahėt e Tua na mbulo,
Vijmė nė rrugėn Tėnde tė besojmė, tė besojmė o Zot

Forcėn time gjej tek Ti, veē tek Ti unė gjej gėzim
Je bariu im
Nė parajsė e jo nė ferr
Kur tė duash Ti mė shpjerė
Ti je Zoti im

Tė harruam Ty, tė kryqėzuam Ty
dhe Ti prapė na fal
Tė mohuam Ty, tė harruam Ty
Ti ne prapė na fal

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

4 Re: Tekste kengesh prej Sun Jul 20, 2008 1:20 pm

Elvana Gjata - Vetem ty te kam


ditet me te mira i kaloj vetem me ty
oret dhe minutat si harroj
mbyylli syt ti te me ndjesh gjithmone un jam me ty
me kerko me kerko
te lutem me kupto
kur nuk te flas se mbaj inat
dhe pse lotet i fsheh
un e di nje perqafim nga ty sa shum qe me mungon
vetem ty te kam
zemer ty
afrohu me pran te te shoh ne sy
mos ki frike
jam ok
te kam shpirt
te kisha dhe ste kisha

sa dua te me thuash te dua
sa dua te me thuash tani
baby ti je ajo qe me mungon
tii
ref

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

5 Re: Tekste kengesh prej Sun Jul 20, 2008 1:21 pm

Soni - Ndarja


shpirti me thuhet kur shoh ate shikim
syte flasin dhe per ndjenjen qe ke ne shpirt
lotet me ste jane thare
i fsheh per mos ti pare
erdhi koha per tu ndare,per tu ndare
duro zemer ti mos qaj,me jep force qe lotet te ti mbaj
me puth me flit ngadale
sic di zemer vetem ti
ndarja eshte shume erende
brehet zemer apo ndonje shpirt
me puth me flit ngadale
sic di zemer vet ti iiiiii

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

6 Re: Tekste kengesh prej Sun Jul 20, 2008 1:21 pm

Aurela Gace - Hape veten


hape veten tiii, dashuroje jeten svim ne kete bote vetem,hape veten ti,humb nje dashuri nuk kthehet perseriiii. yeh.. ahha....ėėėė.Ti nuk me sheh, sdi a me njeh,tek un veten ndryshon nje hije me ke ne sy,me turbon kjo gjelozi kam mankth e dritheri. ti fantazon, se kupton nuk e ndjen,sa here me dhemb.se me un nuk kam faj,jam e gjall, ohh, prandaj te fal e fundit fjal.Hape veten ti, shpirtin pa kufi thelle ndjeje,dhe dashuro jeten,svim ne kete bote vetem. hape veten ti gjer ne marrezi te dua te mar gjith jeten ne gji dhe nuk mund ta pi, perendi nuk ke endrrat pse i le te treten, pushto me krah tani, harrove veten ti , vetem ti me je eja dhe me merr,nje tjeter dashuri veq koha do ta ngrijjjjjjj..... ndjej ti me ndjen jo sme genjen,nuk ka mister ne sy , jam un kjo nat dhe ti, qaj si femij lutem per ty, u ftoh kjo dashuri , nuk ka me ngrohtesi , eshte iluzion ti kujton se mbaron, perheeer, perheeer, se mos dalngadal ndez ky mall si per djall, pa nje me fal e fundit fjal,Hape veten ti, shpirtin pa kufi thelle ndjeje,dhe dashuro jeten,svim ne kete bote vetem. hape veten ti gjer ne marrezi te dua te mar gjith jeten ne gji dhe nuk mund ta pi, perendi nuk ke endrrat pse i le te treten, pushto me krah tani.................................................................................................

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

7 Re: Tekste kengesh prej Sun Jul 20, 2008 1:22 pm

Gili - Dy dakika


shoku im me puth ne faqe me ka shoqe te preferuar si u be nuk i di shkaqet ne qdo fund jam dashuruar si tia them si tia them e kam problem kjo dilem me rremben por do tia them i rafė pika
(Ref)
Ani ani dy dakika buzet ami dy dakika un te du te rafė pika e ti shkon me tjera qika ani ani dy dakika lotet thami dy dakika un te du te rafė pika un te du te raftė pika sdu met pa me tjera qika.

Mi tregon hallet e jetes dashurin nuk po e gjen o sa afer afer vetes me ka mua e nuk e vren si tia them si tia them e kam problem kjo dilem me rremben por do tia them i rafė pika
(Ref)
Ani ani dy dakika buzet ami dy dakika un te du te rafė pika e ti shkon me tjera qika ani ani dy dakika lotet thami dy dakika un te du te rafė pika un te du te raftė pika sdu met pa me tjera qika.

Ani ani dy dakika buzet ami dy dakika un te du te rafė pika ani ani dy dakika lotet thami dy dakika un te du te rafė pika un te du te raftė pika sdu met pa me tjera qika.

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

8 Re: Tekste kengesh prej Sun Jul 20, 2008 1:23 pm

Shpat Kasapi - Valle kosovare


Une mendoj bashke tjetojme
ma rembeve shpirtin tim
nje jete e re plot dashuri
sot kalon kjo beqari

Ne do tvallezojm ne ket rini
dhe dolli krushqit ti ngrejn
je sikur zane na ka zili
se martohemi ne te dy

Hidhe vallen lulja ime
hidhe vallen ti o moj sorkadhe
valle valle shqipetare nje beqar ke per te mare
bini fort ju dahire
deri naten vone gezimin tone
valle valle kosovare
te paska hije yll dashurije

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

9 Re: Tekste kengesh prej Sun Jul 20, 2008 1:26 pm

Shpat Kasapi - Goc tirone


Kush vallzon mė mirė se ty,
goc Tirone, goc Tirone
tė ka lind nėna shqiptare,
zemrėn se q'ma kalle..

Goc Tirone ma e mira,
nuk tė ndrroj ty as me lira
as me lira as me dukat,
kjo me t'thon po m'duket pak..

Moj e ėmbel sheqerlije,
luje vallen si tka hije
nusja jonė sikur zanė
na ka marr njė djal Shkupjan..

Kush vallzon mė mirė se ty
goc Tirone,goc Tirone,
tė ka lind nėna shqiptare
zemrėn se q'ma kalle!

Kush vallzon mė mirė se ty,
moj Shkupjane,moj Shkupjane
kena marr nuse Tirone
o sa mirė po qane..

Goc Tirone ma e mira,
nuk tė ndrroj ty as me lira
as me lira as me dukat,
kjo me t'thon po m'duket pak..

Njėqind vjet unė ty tė prita,
tash moj qik na erdhi dita,
qė prej Shkupit nė Tiranė
me hedh vallen anembanė..

Kush vallzon mė mirė se ty
goc Tirone,goc Tirone,
tė ka lind nėna shqiptare
zemrėn se q'ma kalle..

Kush vallzon mė mirė se ty,
moj shkupjane,moj Shkupjane
kena marr nuse Tirone
o sa mirė po qane.

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

10 Re: Tekste kengesh prej Sun Jul 20, 2008 1:28 pm

Ermal Fejzullahu - Per nje dashuri


Pse me ben te vuaj une
Dhe te shkrihem per nje dashuri
Dhe t’lutem dhe t’lutem per ty
Pse me ben me lote ne sy
Ndonse lotet nuk i meritoj
Kto netet te gjata si ti kaloj?

Ti qe sot je me tjeterkend
Dhe shume embel ti
i buzeqesh
Gjersa une pas teje
Dua te, sdua dua te vdes
per nje dashuri

Ti qe sot je me tjeterkend
Dhe shume embel ti
po i buzeqesh
Gjersa une pas teje
Dua te vdes, une dua te vdes

Pse te besova aq shume
Dhe ta fala zemren time t’shkrete
Qe digjet, qe digjet tash vete
Pse me ben me lote ne sy
Ndonse lotet nuk i meritoj
Kto nete te gjata si t’i kaloj

Ti qe sot je me tjeterkend
Dhe shume embel ti
i buzeqesh
Gjersa une pas teje
Dua te, sdua dua te vdes
per nje dashuri

Ti qe sot je me tjeterkend
Dhe shume embel ti
po i buzeqesh
Gjersa une pas teje
Dua te vdes, une dua te vdes

Ti qe sot je me tjeterkend
Dhe shume embel ti
i buzeqesh
Gjersa une pas teje
Dua te, sdua dua te vdes
per nje dashuri

Ti qe sot je me tjeterkend
Dhe shume embel ti
po i buzeqesh
Gjersa une pas teje
Dua te vdes, une dua te vdes

Pas teje dua te vdes une dua te vdes

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

11 Re: Tekste kengesh prej Sun Jul 20, 2008 1:29 pm

Ermal Fejzullahu - Cika e Prishtines


Bukuria jote po shtohet cdo dite
jo vec mu po te gjith i habit
nfshatra e qytete si ti nuk ka
bukuria jote nganjer mben me qa.

Te kerkova dhe nuk te gjeta ne bot
tmira jan po si ty nuk kishte nket bot
ndoshta fajin e ka kjo nen Dardani
qe tka fal me tbukren ty kjo perendi.

Qika e Prishtines nmendje po mrrin
le ta dij gjith bota se smundem pa ty
qika e Prishtines me e mira o vlla
lum kur ta don zemra si ajo nuk ka.

Ti me ben te qesh edhe kur jam ne faj
gjitha mi fal edhe ateher kur kam faj
ti je me e mira e nuk ka koment
pa ty qik nuk mund te rrij asnje moment.

Te kerkova por nuk te gjeta ne bot
tmira jan po si ty nuk kishte nket bot
ndoshta fajin e ka kjo nen Dardani
qe tka fal me tbukren ty kjo perendi

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

12 Re: Tekste kengesh prej Sun Jul 20, 2008 1:29 pm

Ermal Fejzullahu - Goca nga Tirana


Here te pash Shqiperi un erdha kur isha femij si cdo kosovar me emocione trazuar
Degjova shum histori dhe pash shum bukuri por nje goc Tirane me kishte pushtuar

Neper vite ishin permalluar pa e ditur deri sa nje dit jemi takuar pa pritur si dy te rritur

O sa shum qe qenke rritur dua ta puth syrin e dritur , oooo , e bukur sikur zana
Dua te puth , te puth me mall , ti me ben te ndihem gjall te duaaa
Goca nga Tirana

(3x)
O sa shum qe qenke rritur dua ta puth syrin e ndritur , ooo, e bukur sikur zana
dua te puth te puth me mall ti me ben te ndihem gjall te duaa
Goca Nga Tirana

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

13 Re: Tekste kengesh prej Sun Jul 20, 2008 1:30 pm

Blero - Mos me refuzo


Ye-Ye
Ye-ye
Ou!
BLERO!
DE CAMADA, don juancho aqui
Toda la pista, bailando
5 a la manana, si
Hey!
Ye-Ye
Ye-Ye
La pista no te cansa, hey!
La pista no te cansa.
Sigo!

Vec nje gje nuk e kuptoj
pse ti mua me refuzon
pse vazhdon ti te aktrosh
mundohesh me mua tluash loje
sa gabim qe je vazje
pse vazhdon ti te me injorosh
syte te tregojne dicka tjeter ty
ti jeton

mos me refuzo
mos me refuzo
Oye!

(refreni)(2x)
coji duart lart tash
ndjeje ritmin me mu bashke
mi fal ti buzet e tua
mi fal ti vetem mua

Contigo en la cama...
Dime como se llama usted
ver con mis ojos latase
a ritmo de la danza
alla a la discote...
aulla!
mi pulmon aulla!
producent!
no dibuja
soy el calor que hace a que sudar
suda sudar
mami chula esta dura
tu, chica madura
te llevo a la luna
como tu ninguna
rapidamente
vamono pa locura
si tengo la calle de su altura
si CA-MA-DA, aqui BLE-RO
en el estudio con el don del bueno
suda sudar, si tu quieres sudar, la-e
la fiesta no se acaba
suda sudar, si tu quieres sudar, la-e
esto es BLERO y CAMADA

(refreni)
coji duart lart tash
ndjeje ritmin me mu bashke
mi fal ti buzet e tua
mi fal ti vetem mua

Suda sudar, si tu quieres sudar, la-e (4x)

Dime donde vas, dime donde estas, lady
mi mamasota, mi sexy lady
con el spetaculo bailar crazy
si, si te lleva a conocer la Figari
te invita a la party
si, si, CA-MA-DA, aqui BLE-RO
en el estudio con el don del bueno

(refreni)(2x)
coji duart lart tash
ndjeje ritmin me mu bashke
mi fal ti buzet e tua
mi fal ti vetem mua

suda sudar, si tu quieres sudar, la-e
la fiesta no se acaba
suda sudar, si tu quieres sudar, la-e
esto es BLERO y CAMADA

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

14 Re: Tekste kengesh prej Sun Jul 20, 2008 1:31 pm

Blero - Se di


Tė kam dashur dhe tė kam urrejtur
mė jep dhimbje dhe emocione
mė lėndon dhe mė shėron
prekja jote mė hipnotizon
pse ky emocion nuk mė le t`jetoj
pse pa ty dot nuk pėrballoj
pse kur tė urrei tė kėrkoj
pse tė dua kur veten shkatrroj...

Ref:
Se di ēka ndjen kur mė ke pran
kur tė dy vetėm rrim me njė an
kur kokėn ven te gjoksi im
se di a e ndjen shpirtin tim
Se di ē`mendim ke ti pėr mua
kur tė shtrėngoj por s`them te dua
kur them se vdes pėr buzėt e tua
se di a m`beson ti mua...

Tash ty tė pėrplas me zė t`lart tė flas
pėr pak dua tė godas
nuk tė dua nuk tė kėrkoj
me kėmbngulje e mohoj
por prap kurr stė harroj
pse ndodh kshtu se kuptoj
pėr ty bej luft pėr ty jetoj
pėr ty veten e shkatrroj
lum aj qė ty t`ka provu
mjer aj qė ty t`ka provu
ti din dashurin me shkatrru
ti din dashurin me zbukuru...

Ref:
Se di ēka ndjen kur mė ke pran
kur tė dy vetėm rrim me njė an
kur kokėn ven te gjoksi im
se di a e ndjen shpirtin tim
Se di ē`mendim ke ti pėr mua
kur tė shtrengoj por s`them tė dua
kur them se vdes pėr buzet e tua
se di a m`beson ti mua...

Pran teje kur jam
pran meje kur je
po mė rrodhėn lotėt
mos mė pyet pse
po mė rrodhėn lotėt mos mė fol
mė shiko nėse mė dridhet zėri
mos mė thuaj joo...ti...

(2x)Ref:
Se di ēka ndjen kur mė ke pran
kur tė dy vetėm rrim me njė an
kur kokėn ven te gjoksi im
se di a e ndjen shpirtin tim
Se di ē`mendim ke ti pėr mua
kur tė shtrėngoj por s`them tė dua
kur them se vdes pėr buzėt e tua
se di a m`beson ti mua...

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

15 Re: Tekste kengesh prej Sun Jul 20, 2008 1:32 pm

Blero - Fotografia


Tani me ty un me nuk jam
je nisur diku larg
fotografin e tende e mbaj
e laj me lot ngadale
e perkedhel sikur je ti
me duket sikur flet
genjehet kot ky shpirti im
eshte thjesht fotografi

Ti mund te ndodhesh ne avion
a ndoshta ne nje tren
kerkon dicka qe te harrosh
koken me pas e kthen
po perseri te kam perball
edhe pse ti po shkon
ne mur te bardhe
e varrur rri fotografia jon

Nuk te lutem me qe ti te kthehesh mbrapa
ndoshta ti kerkon nje tjeter dashuri
sa her malli do ta mbysi zemren time
do te gjej ne fotografi (2x)

Kaq lehte smundem te harroj
ate kohe qe ishim bashke
e perseri un e shikoj
me duket se je prane
me dukesh kaq e bukur sot
a thua ktu je ti
genjehet ky shpirti im
eshte thjesht fotografi

Nuk te lutem me qe ti te kthehesh mbrapa
ndoshta ti kerkon nje tjeter dashuri
sa her malli do ta mbysi zemren time
do te gjej ne fotografi (2x)

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

16 Re: Tekste kengesh prej Sun Jul 20, 2008 1:33 pm

Alban Skenderaj - Bukuri e frikshme


Me nje fjale, me nje veshtrim
Me nje puthje, me nje ledhatim
Me nje gjest ti me ndrysho
Nje tjeter njeri ne mua ti zgjo

Eheeej...Uuu

Me nje veshtrim
Ti godite ne qender
Pushtove gjith shpirtin tim

Eheeej...Uuu

Veshtire ta pranoj
Si valle
Une ndjenjen e fshehur
Kaq leht ta zbuloj

Brenda meje ndjej nje ze
Qe i bindur me flet
Esht bukuri e frikshme
Qe nga qielli zbret
Te gjen te pa mbrojtur
Te vret

Te vret me nje shenj
Me nje qendrim
Me nje buzeqeshje
Me nje perqafim

Une vrapoj
Larg teje vrapoj
Por perseri
Me ben te qendroj

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

17 Re: Tekste kengesh prej Sun Jul 20, 2008 1:33 pm

Rovena Stefa - Adres pa emer


Adrese pa emer
esht vendi im o zemer
a ste treguan ku gjendet mikja e vjeter
te shkruva nje leter me doren time
vetem qe je ti shkaku i vdekjes sime

Dashnia vdes nese zemra te pushon,
Une o shpirt jam qe jeten e flijon
Urime zemer per nusen e re
as pak mos u prek edhe pse kam vdek

Ne telefon mos kerko numrin e vjeter,
se un sjam me aty esht dikush tjeter,
harroje emrin qe sekziston me ,
se kush ka vdekur jo sesht thirr me.

Dashnia vdes nese zemra te pushon,
Un o shpirt jam qe jeten e flijon
Urime zemer per nusen e re
as pak mos u prek edhe pse kam vdek

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

18 Re: Tekste kengesh prej Sun Jul 20, 2008 1:34 pm

Bertan Asllani - Akoma te duTi po kendon e mua me harron
me tjetrin tash, ti po shkon
une per ty mendoj, me lotet te kujtoj
keshtu me shoj, me thuaj

(2x)
Jeten pa ty terre
i vetem si ne ferre
ne te dy jemi thuaj

(refreni)(2x)
E akoma te du
flak po me del mu
zemra lot mpikon
ti me ke harru
sa me ke lendu
qe me tjetrin shkon

Ti nuk me sheh
behesh se nuk me njeh
rruges ti po kalon
me tjere

Por ngas un prap pas ty
zemra e qete sme rri
ndon se me ke harruar

(2x)
Jeten pa ty terre
i vetem si ne ferre
ne te dy jemi thuaj

(refreni)(2x)
E akoma te du
flak po me del mu
zemra lot mpikon
ti me ke harru
sa me ke lendu
qe me tjetrin shkon

(2x)
E akoma te du
flak po me del mu
zemra lot mpikon
ti me ke harru
sa me ke lendu
qe me tjetrin shkon

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

19 Re: Tekste kengesh prej Sun Jul 20, 2008 1:37 pm

Nrg Band - Ama


Ama nje here, vetem njehere
ama ate sy ooo sherr
ama atehere kur behet terr
se ti diten syte mi merr

ama ama mos te vjen mbarre
nuk jom tip qe boj hajgare
none e babe per ty ti kisha ndru

ama ama moj shqiptare
a mos lyp ti tjeter fare
ama se spo muj mo me duru

onderr mbrom vone
te ti jom kon
e ne vesh ty te kam thon

heret a vone
un kam me te nxon
pa tputh un nuk kam me te lon

valla ma ke shtu zullumin
valla krejt ja nxjerre fundin
valla shpirtin ne fyt ti mu ma ke pru.

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

20 Re: Tekste kengesh prej Sun Jul 20, 2008 1:38 pm

The Dreams - Dedikuar Nenes(Refreni)
Te lutem me perqafo
Si femi ti me ledhato
Dua zemren tani
Nena ime
Ti je forca me e madhe qe kam
Jam me ty edhe kur s'te kam prane
Vetem nuk do jem
Nena ime

Nene une yll jam talent
Jom i urte, jom i tembt
Jom i vogel, jom i keq
Jom i miri nga legjend
Asnjoni prej tyne skish me pas nji mundsi
Asnjona si nonat tona sa ndjeshmeri
Une e di ti e dine sa ka kjo perparsi
Sa do te jesh i rritur per nonen gjithmon do mbetesh fmi
None t'lutem maje veten, nuk je vetem
M'solle jeten te verteten
Kur ndjej nevojen shkruj nje leter
Ne leter i ri, Ska mosh as gjini
Ska ligje as mbreteri qe barkun e nones nuk e ka pas shtepi

(Refreni)
Te lutem me perqafo
Si femi ti me ledhato
Dua zemren tani
Nena ime
Ti je forca me e madhe qe kam
Jam me ty edhe kur s'te kam prane
Vetem nuk do jem
Nena ime

Shume kohe, rreziqe, ne jete i kam kalu
Shume kam thene te blu dhe me kan deshperu
Shume here kam mbet me te vetmen dashuri
Qe me mban ne jete prej kur isha fmi
Njeriu ndonjehere gabon dhe harron
Asnje drog nuk te sheron si nona kur te don se
Me caj un pi kur jam keq e kur jam mire se
Me cajin tim Kerkon deshiren kupton deshire
Ajo nuk me tradhton ajo dhe nuk me rrezon
Cdo gje qe me ngarkon vetem nona ime ma largon

(Refreni)
Te lutem me perqafo
Si femi ti me ledhato
Dua zemren tani
Nena ime
Ti je forca me e madhe qe kam
Jam me ty edhe kur s'te kam prane
Vetem nuk do jem
Nena ime

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

21 Re: Tekste kengesh prej Sun Jul 20, 2008 1:38 pm

Besa - Engjejt vrasin njesojNata e pa gjumė/
Brengat numėron/
Lotėt, nė njė lum kujtimesh shkojnė/
Gjak i tradhėtuar ngjyrė ndėrroi/

Lutjet s’i dėgjoj/
Duart mezi mbaj
Ky zhgėnjim i hidhur, ty s’tė fal/
Jo, nuk jam mizore pse dėshmoj/
Engjėjt tė vrasin njėlloj/Kur tė marrė malli, mė harro/
Sytė kur t’i mbyllėsh, mė shiko/
Hija e mėkatit, s’tė frikėson/
Moho/

Shko se tjetėr zemėr tė kėrkon/
Le tė jetė ajo, qė sot vajton/
Ty as dashuria s’tė ndryshon/
Prano/

Shekuj s’do tė pres/
Endrrat do t’i zgjoj/
Ky dėnim pėr shpirtin pėrfundoi/
Veshur nė tė zeza, mė s’jetoj
Parajsa tė dy s’na pranon/

Kur tė mori malli, mė harro/
Sytė kur t’i mbyllėsh, mė shiko/
Hija e mėkatit, s’tė frikėson/
Moho/

Shko se tjetėr zemėr tė kėrkon/
Le tė jetė ajo, qė sot vajton/
Ty as dashuria s’tė ndryshon/
Prano/


Po tė mori malli, mė trego/
Sytė mos i mbyll, e mė shiko/
Netėt e mėkatit, mėshiroj/
Pranoj/

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

22 Re: Tekste kengesh prej Sun Jul 20, 2008 1:39 pm

Olta Boka - Zemren e lame peng


Ora si zemer troket
Ora e cmendur rend
Akrepa nuk ka
Kohen vodhe ti
Nga jeta ime.

Bora e zerit tend
Mbi zemren time ra
Mbuloi
Stren e fundit
Te dashurise

Dhe ndalen akrepat atje...

Dite pas dite ne
Rrahje pas rrahje
Me kot kerkuam
Or' e perkryer
Nje zemer jo kurre s'mund te jete

Nate pas nate ne
Rrahje pas rrahje
Ne te larguar
Por jo nuk mundem
Se zemren te dy e lame peng

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

23 Re: Tekste kengesh prej Sun Jul 20, 2008 1:40 pm

Adrian Gaxha - Me mungon


Mbeta vet, dhe tani e kuptova une shume mire
se pa ty e kam shume veshtire
nate e rend e akrepat nuk levizin dot
pa ty jeta kotet si e kot
pa ty jeta kotet si e kot

e para syve beheshin se me jane shok
un ju besoja betohesha me koke
po kurre se kisha dit as ne ender se kam prit
mbeta vet pa ty une ne ket jete

me mungon un te betohem pasha kta dy syt
me mungon nuk shkon jet pa ty
me mungon si hena nates shume e kam veshtir
pa ty zemer kurre nuk behet mire

kur te kisha prane ndjehesha mbret ne kete bot
e tani qe ste kam qaj me lot
sikur kohen te kthehej moj
do te dija cka te bej
mire po lumturija jone mbaroj

me mungon un te betohem pasha kta dy syt
me mungon nuk shkon jet pa ty
me mungon si hena nates shume e kam veshtir
pa ty zemer kur nuk behet mire

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

24 Re: Tekste kengesh prej Sun Jul 20, 2008 1:41 pm

Luar & Flori - Gjithmone


Luar dhe Flori - Gjithmone

(Refreni 2 here Luar)
Degjo-ooo
S'te kam harruar
Te kam menduar
Gjithmon
Nuk do gjesh tjeter
Si dashuria jone
Aaaa sa me mungon

(Flori)
Mbeti nje fjale e pathene
Nje fjale qe ti e doje shume
Po ti zemer sme kuptove kurre
S'me ndjeve sa te ndjeja une

Me mbeti nje fjale e pathene
Me mbeti shpirti tek ti
Per ty zemer nuk pendohem
Se te doja, e shtrenjta ime ti

(Refreni 2 here Luar)
Degjo-ooo
S'te kam harruar
Te kam menduar
Gjithmon
Nuk do gjesh tjeter
Si dashuria jone
Aaaa sa me mungon

(Flori)
Degjo-ooo
S'te kam harruar
Te kam menduar
Gjithmon

(Luar)
Nuk do gjesh tjeter
Si dashuria jone
Aaaa sa me mungon

(Luar)
Degjo-ooo
S'te kam harruar
Te kam menduar
Gjithmon

(Flori)
Nuk do gjesh tjeter
Si dashuria jone

(Te dy)
Aaaa sa me mungon

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

25 Re: Tekste kengesh prej Sun Jul 20, 2008 1:42 pm

Soni & Flori - Fluturimi 3470


(ladies and gentlemen. the plane number 3470 arriving from London
has just landed in Tirana airport.....)

(2 here)

sa rralle,per mall, tani flasim
afer ti sme ke
si 3-shi me 9 ti
akrepat e ores le

sa e merzitshme
fundjava qe e lashe
me e trishtuar
se ajo qe vjen pas
3470 po vonon
dhe jeta ime
eshte ne avion

(refreni)
zemer ku je ti
me thuaj ku je tani
vite te tera (ne shpirt pikove ti..)
ne shpirt pikove ti (..zemer ku je ti)
zemer ku je ti
mbi asfalt shkretetire (mbi asfalt shkretetire)
as dashuria s'te lidhi me zinxhire (as dashuria ste lidhi me zinxhire)

...........

miliona, fytyra i ve re
ecin valixhet, kete aereoport urrej
ti n'fluturimet nderkombetare s'je
dhembje e imja eshte planet 'atdhe'

(refreni)

leshohen shkallet, shpresa ime e derrmuar
sa shpejt po zbrazet avioni i mallkuar
e nje shpirt i lodhur ende te pret
vetem kemba jote e bukur nuk zbret

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

Sponsored content


Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 2]

Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi