poezi

Forumi Poezive


You are not connected. Please login or register

Poezi Dashurie !!

Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 11]

1 Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 8:20 pm

Unazen e dikujt tjeter ne gisht po e mbaj
SA her qe e shoh me mall per ty qaj
Ti me mungon krejt cka je
Une te kerkoj por askunds`je
Tjetren ne krah e ty ne zemer
Jam mbush me mekate qe s`ju ve dot emer
Po mekati me i madh per mua mbete ti
Po si cohet jeta me kto marrezi
Tjetra me puth buzen e me perqafon
Une mbyll syte mendja tek ti shkon
Rruges i shoqeruar kur dal me ate
Zemra ndalon rrahjet s1dua te shoh asgje
Une te dua ty me tjeter jetoj
Ajo me flet me mua, une emrin tend shqiptoj
Pse qenka nda me hile keshtu kjo bote
Ne moshen me te bukur me jetu me lot zemer

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

2 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 8:22 pm

Deri kur ne vuajtje
Deri kur ne vetmi
Deri kur kjo zemra ime
Do te vuaj per ty
KUr mbi varrin tim
Fillon punimi
Kur mbi koken time
Fillon vajtimi
Kur mbi varrin tim
Vendoset kurora
Ateher dije e dashur
Se perjet te harrova

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

3 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 8:23 pm

E dua syrin tende
te me shikoj vetėm mua
E dua zemren tende
te rrahi vetėm pėr mua
E dua trupin tende
te bjere vetėm mbi mua
I dua buzet e tua
te me puthin vetėm mua
I dua fjalet e tua
te me flasin vetėm mua
I dua te gjitha pjeset
e trupit tende te me
perkasin vetėm mua
Por mbi te gjitha keto
vetėm " TY TE DUA "

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

4 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 8:26 pm

Nga cila fjal ke frik me shum ?
TE DUA apo TE URREJ ?
Cilit veprim i frikesohesh ?
Nga cila ane ke droj ?
Cilen do qe te them ?
Pasi per mua e njejta gje ndodhne te dy rastet
Ne te njejten koh te dua dhe te urrej
Malli per ty shpirtin ma kaplon
E urrejtja per ty syt mu verbon
O zot si mundet te mbaj nje shpirt kaq shum ndjenjave
E si mund te bej ball kaq shum mundimeve
Pse kaq shum t`dashuroj
Kur parajsen n`ferr ma shnderrove
E si mund te urrej
Kur dashurin e pasjonin ma mesove

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

5 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 8:27 pm

O zot me ndihmo
Nga mendja ma largo
Mos valle gabova
qė si e marre e dashurova
Mi largo te gjitha kujtimet
Puthjet dhe ledhatimet
Mos e lejo t’me bej me te vuaj
Mos e lejo qė me mua me te luaj
Ma thaj lotin qė mbi sy me pikon
Sheroma shpirtin qė cdo dite me shume e me shume renkon
Jo nuk dua te kaloj nete te tera pa gjume
Ai se kupton, por une e dua, e dua shume
Por me mirė te jetoj njė jetė ne vetmi
Se sa ta shkatrroj jeten time pėr njė dashuri
As emrin nuk dua me t’ja degjoj
vetėm dua qė pergjithmone ta harroj
Ma shuaj mallin qė kam pėr te
Nuk dua fytyren t’ja shoh me
O zot, me fal dhe ti ca heshtje dhe qetesi
Beme qė ta ndjej lumturine perseri
Ose me mirė merrma dhe jeten time
Kur ai s’do te jetė pjese e jetės sime
Jeten s’kam ce dua me
Kur s’mund ta jetoj me me te
Dhe njė mesazh i fundit pėr te nga mua
Te desha shume dhe ende te dua

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

6 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 8:28 pm

Per ty jetoj
Per ty mendoj
Ty te dashuroj
Ne enderr te shikoj
Dhe te them se pa ty nuk jetojJe dashuria ime e vertet
Dashuria qe ndodh nje her ne jete
Dua qe te jemi bashk perjet


Ty s`te kam harruar
Je endrra qe gjithmon kam shikua
Un me ty jam dashuruar
Qe ne castin e par qe jemi takuar

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

7 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 8:30 pm

I ulur mbytem ne mendime
Plot pyetje qė rrjedhin ne mendjen time
Si lum pa mbarim
Pyetje qė duken pa kuptim

Pyes lotin pse gjumin ma prish
Ai me thot pyet zemren qė ta dish
Pyes zemren pse me rreh kaq fort
“Se pa ate qė do ti nuk jeton dot”

Pyes shpirtin tim
Pse valle vetėm renkon
“Po si mund te ndjesh gezim
Kur ty ai cdo dite te mungon”

Pastaj neper erresire
Pyes syte e mi
Pse nuk kane me ngjyre
Pse shohin vetėm bardh e zi
Ata te trishtuar kthejne koken te dy
“Sepse ai qė na fali ngjyren u largua nga ty”

Pyes buzet e bera llum
Po ju ku e keni embelsine
“Shko pyet ate qė do shum
ėshtė i vetmi qė mund te jape njė shpjegim”

Befas ne faqe me rreshket njė pike lot
Dhe pyes faqen po ti pse vajton
Ajo e pafajshme ul koken dhe me thot
“Ti e do shume por ty ai s’te don”

Pyes zotin nese faqja ka te drejte
“Nuk e di” ai me thote
Kte duhet ta zbulosh vete
Dhe askush tjeter ne kėtė bote

Pyes mendjen a ka ndonje shpetim
Ndonje ilac, ndonje sherim
Ajo me thot “hape zemren pa u druajtur
Ndryshe gjithė jeten ti ke pėr te vuajtur”

Pastaj kthehem tek qoshja ime e vetmise
E mbuluar me plaget e dashurise
Thjesht veshtroj qiellin e zymte me lot ne sy
Kur do vi ajo dite valle, qė te kuptosh sa te dua ty.

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

8 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 8:31 pm

Kte nate ty oi te mendoj
Castet qe kaluam bashk po kujtoj
Cdo moment lumturimi
I mbuloi trishtimi
Momente trishtimi kam ne zemer
Te urrej qe ne zemren tende ke shkruar nje tjeter emer
Neser prap do te dashuroj
Caste gezimi perseri dua te perjetoj
Nese Sonte vdes
Ne parajs do te pres
Nje dit do bashkohemi perseri
Dhe do ta mbushim jeten plot lumturi
Do te doja qe ne keto caste te ishe me mua
Te te thoja se sa shum te dua

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

9 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 8:32 pm

Dua te jem cigare
Si nikotin te kaloj ne buzet e tua
Te hyj ne gjakun tend
Atje te te them se sa te dua
Dua te jem heroin
Te rrij ne venat e tua
Keshtu do jemi gjithmone bahsk se un do jem drog
Dhe ti s`do rrish dot pa mua

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

10 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 8:36 pm

Ti u largove
E di qe me dashurove
Perse ti shkove
Kurr as vet ti ket nuk e mendove
Shum gjera premtove
Por agje nuk realizove
Me endrra jetove
Realitetin kurr se pranove

DASHURIA


eshte


DRAM


PUTHJA


eshte


KOMEDI


NDARJA


eshte


TRAGJEDI

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

11 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 8:38 pm

U lodha duke pare
Dike qe s`me shikon
U lodha duke dashur
Dike qe s`me do
U lodha nga dashuria
Ku gjithmone gabova
U lodha nga jeta
Qe deri sot jetova
Nese vargjet e mia po lexon
Nese je dhe ti dikush qe dashuron
Mendohu mir per hapat e tua
Dhe ki kujdes kur thua te dua

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

12 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 8:40 pm

Nuk tė dua mė, o jetė,
as nuk dua nė ty tė rrojė,
ngase je e pavėrtetė,
e pėrse nė ty tė jetoj?

Tani se dua as dritėn e diellit,
se dua mė as dashurinė!
edhe nėse jetoj nė zjarr tė tmerrit,
mė me ty s'dua tė rri.

Mos vajtoni as ju oj qyqe tė mjera,
se s'dua t'ju dėgjoj as zėrin mė,
se lumturinė mė mori era,
e nė kėtė jetė mė askund vend nuk zė.

Po bėjė lutje, e pse o Zot s'mė dėgjon,
po e thėrras vdekjen, e nuk po vjen?
E ēfa tjeter gje tani nga unė kėrkon,
kur e gjithė rininė mė shkatėrron?!

Mjaft o jetė mė mundove,
s'mė le vend askund nė kėtė botė,
mjaft dhembje mė shkaktove,
e dhembjen time e dėshmojnė kėta lotė.

O, mos ago as ti o dritė,
se mė shumė mė pėlqen nata,
errėsirėn tani jam duke e pritė,
ngase kurrė lumturi nė kėtė jetė nuk pata.

Ah sikur ta dije, se sa tė urrej,
t'ma merrje shpirtin kėtu tek shkruaj,
qė ti s'mė do mua, unė e vėrej,
e pėrse mė lė qė tė vuaj?

Ka kohė qė po tė kėrkoj,
e askund nuk po tė gjej,
nė ēdo vend po gjurmoj,
Vallė Ku je mshef
Po Tek unė nuk pate mėshirė,
qė nė kėtė moshė ta urrej jetėn,
tė vdes ndoshta ėshtė mė mirė,
nga ky tmerr ta shpėtojė vehtėn.

Mos ke mėshirė pėr mua,
eja e mė shpėto,
se jetėn mė se dua,
tė lutem, mos mė ler me te jetoj
Mė shpėto nga kėto vuajtje,
nga kėto lot, nga ky pikėllim,
ah, moj mendje ēfarė nuk bluajte,
nė kėto ditė, qė po ngdhinė.

Ka filluar tė bėhet ditė,
ah, moj natė ti mos kalo,
eja vdekje, se jam duke tė tė pritė,
mos kėshtu, mos mė ler te jetoj

Mjaft mė tradhėtove mbi kėtė dhe,
mjaft mė le duke tė pritur,
jo, pėr mua s'ka ditė tė re,
se drita ime tani ėshtė fikur.

Po tė kėrkoj nė dritė tė qiriut dhe nė mesin e humnerės,
tė lutem, eja e mos mė tradhėto,
eja e merre kėtė shpirt tė fatėzezės,
e nga kėto vuajtje mė largo.

Unė jam njė mjerė,
nė kėtė botė jam pa dashuri,
e pa fat unė paskam qene
qė t'mos njoh unė kurrė lumturi.

Nuk dua mė tė pres,
nuk dua mė tė jetoj,
por dua qė tė vdes,
se tė nesėrmes nuk i besoj.

Tė prita dje, tė prita dhe sot,
do tė pres ndoshta me vajė e lotė,
por kur vdekja mė afrohet,
atėherė ndoshta do tė pendohem
Oh, tė lutem mė trego se ku je,
se nga malli do tė verbohem,
tė lutem eja, se tė pres,
se zemra e shpirti do t'mė shkatėrrohen

Por ja, jeta me zhgėnjeu,
na largoi tė dy, tė dy
zemrat na i theu, dhe s'dua qė kėsaj jetė t'i thojnė,
kur njėri larg tjetrit po jetojmė.

Nė atė ēast unė ndihmė kėrkova,
para Zotit u gjunjėzova,
O, Zot! Nė zemėr njė plagė tė rėndė e kam,
edhe nė kėtė jetė mallkuar jam.

Nė shpirtin tim, fle zemra jote,
dhe tani jetoj vetėm me shpresė,
kjo dritė s'mė lė vend askund,
prandaj mė mirė ėshtė qė tė vdes.

Me lotė filloj tė shkruaj,
me shpirt po digjem, e me zemėr vuaj,
pėrse kjo jetė mė tradhėtoi,
e pėrse tani tė jetoj?

Vuajtja tek unė gjithmonė mbretėron,
e rruga e varrit mė pėrėndon,
mė mirė tė vdes, se tė jetoj,
se kėto vuajtje s'mund mė t'i duroj.

Pėrse, o Zot kaq mė mundon,
e zemrėn dhe shpirtin ma “,
fatin tim gjithmonė ta vajtoj,
e nė rininė time, vdekje tė kėrkoj.

Mallkuar qoftė emri dhe jeta ime,
mallkuar qoftė kjo jetė me mundime,
gėzim pėr zemrėn time, se di pėrse s'ka,
kjo zemėr e shkretė si lule ėshtė tha.

Kėtė shpirt tė lutem, mos e merr,
se aty jeton njė i mjerė,
largoni kėto vuajtje, e kėto lotė, qė kurrė nuk pushojnė,
e pa fat jam nė jetė, dhe kur nuk shoh dritė tė vėrtetė.

E mallkuar ėshtė kjo zemėr,
prandaj leri kėto sy tė mallėngjyer,
qė edhe njėherė tė shijojnė atė dritė tė pakėt qė kisha,
e tani dua qė t'mė harrosh.

Frymėzimi im i pa fat,
qė vjen e mė djeg mu nė gji,
pėr kėnd tė flas, e pėr kėnd tė shkruaj,
e pėrse mė bėn qė kaq shumė tė vuaj?

Jam shkrirė, nė jetė jam tretur,
e tėra kėrkoj tė vdes, tė shkoj nė dhe,
tė pushoj, tė bėhem tokė,
trupi yt pėr tė mė shkelur.

E tė bėhem pluhur, qė kurrė s'do tė kesh pėr tė mė vėrejtur,
bashkė me pranverė po largohem edhe unė,
kur t'mė kujtojnė shokėt e shoqėt, le tė shikojnė nė dhe,
se aty pushon njė trup, qė dikur i deshti shumė,
dhe ja, tani u bė pėr ta shkelur edhe ju!.

Po nėnės time, vallė kush do t'i jep ngushėllime,
nė ankthe tė jetės le t'mė kujtojnė,
nganjėherė le tė vjen tek varri,
le ta shiqon varrin tim aty ku shkruan:
"Amanet, mė kujtoni nganjėherė"?

Amanet mė kujto nganjėherė,
mė pėrqafo prej sė largu,
sė paku njė herė nė vit,
se pėr mua nuk do tė ketė as pranverė,
as s'do tė zbardh kjo e mjera ditė.

Mos e harro shifrėn qė tė don,
kthema dritėn, se ky zjarr mė pėrvėlon,
mos u largo nga gjiri im,
se s'ka kush pas teje, t'mė jep ngushėllim.

Pėrse kėshtu mė tradhėtove,
don qė t'ma shuash tė vetmėn dritė,
zemrėn dhe jetėn ma helmove,
prandaj kthehu, e mos shko, o shpirt. Tė kėrkoj vdekjen, mė dhimbet jeta,
e kur s'tė kam pranė, qajnė sytė e mi,
prandaj prapė mė e mirė ėshtė vdekja,
kur s'kam ku tė gjej unė lumturi.

Nė ėndėrr tė shoh, kur sytė e mi lotojnė,
nė netėt pa gjumė, ndiej zemrėn qė vajton,
kėrkoj hijen tėnde nė muret e dhomės sime,
e mėngjesi agon, por vuajtjet nuk pushojnė.

Nė lotėt e mi, njė melodi e re,
ma shuan mallin, nuk mė len tė vdes,
ditėt kalojnė por asgjė nuk ndryshon.

Koha shėnon vuajtjet e mia nė ditar,
sytė e tu nuk mė len tė qetė,
ah, ky kujtim
dashurinė e humbur kėrkon.

Ky rrembesh shiu, kujtimet m'i riktheu,
ma pushtoi shpirtin zemrėn ma theu,
kohėn e pranverės sė kaluar mua ma kujtoi,
atėherė kur zemra ime nė tėnden jetoi.

E tani u larguam! Jetė pa mėshirė!
Po bredhi nėpėr rrugė, ēdo kund po gjurmoj me shpirt tė tretur,
nė ēdo pėllėmb po tė kėrkoj,
po e thėrras vdekjen, nga ky zjarr tė mė shpėtoj.

Por, vallė! Jeta a sillet me ēdokend si me mua,
kėsaj bote tė hidhur - jetė po i thuhet,
e ēfarė, o Zot ėshtė ai kur zemrėn ta vret
dhe kur ai na mallkon, ndihmė nga ai a kėrkohet?

Sytė i kam tė mbushur me lotė
dhe kurrė s'mė thahen pėr atė njeri qė ma theu zemrėn,
dhe mė shtyn tė qaj,
por mė e mirė ėshtė vdekja, se e tėrė jeta t'mė kalon nė vaj?!

Unė po vdes, e tani nė shpirt tė kujt, vallė do tė jetoj,
nė atė shpirt qė desha,
e qė kurrė "Tė dua", s'mė tha,
por tani le tė harrohen tė gjitha
Nėse ka Zot, nė kėtė botė,
vallė, pse nuk mė dėgjon,
por mė len, qė tė derdhi lotė,
e nga kėta lotė, pse s'mė shpėton?

Jo! S'besoj mė as nė Zot,
as nė tokė, as nė qiell,
vetėm vdekja mund t'mė shpėtoj,
nga kėto vuajtje t'mė largoj.

Ah, jam lodhur nga kėto rėnkime,
qė po shtohen nga dita nė ditė
nga kėto plagė tė zemrės sime,
eja vdekje, ēfare po pret me
Eja pra, eja o, vdekje
qė sa kohė unė po tė pres,
nė kėto orė tė kėsaj mesnate,
ty po tė pres, qė t'mė rrėmbesh

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

13 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 8:41 pm

Kur te lexosh kete poezi
Dije qe un jam ne vetmi
Qekur u ndame
Asnjeher nuk u pame
Akoma te dua
Perse vuajtje do ket gjithmone per mua ?
Sa te jem gjall ty do te dua
Se je e vetmja per mua
Ndoshta tabi je me tjeter njeri
Nje tjeter qe te dhuron dashuri
Gjera te ndryshme perjeto
Por dije askush ne bot si un s`te do

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

14 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 8:42 pm

Nje shikim i par te dy na rrembeu
Nje dashuri e brishte papritur na genjeu
Me beri te besoj ne dashuri
Me beri te perjetoj nje lumturi
Po ty nuk te pranova
Te thash s`te dua e te refuzova
Kaluan muaj , kaluan vite
E dashurin time nuk e prite
Nuk prite te thoja te dua
Te thoja se je jeta per mua
Ty po filloj te harroj
Nje tjeter do mesoj te dashuroj
Do ti them zemres se ti nuk ekziston
Do ti them asajt se ti dashurin e harron

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

15 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 8:44 pm

Ta dhurova zemren
Ti me lendove
Te dhurova dashurin
Ti se pranove
Ta dhurova syrin
Ti ma verbove
Ta dhurova jeten
Ti bashk me te u largove

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

16 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 8:52 pm

Nese ti do te me gjesh
me kerko atje
te braktisur te mjere
mes qiellit me re

Nese rruges se gjatė
do te ndeshesh njė shpirt te vrare
mos e shif me sy te shtrembert
por i thuaj dy fjale

I thuaj nese te mban mend
e nese vuan pėr ty
pyete dhe pėr zemren
qė dashuroi dy syte blu

E nese ajo duket e ftohte
e syte s'kane me shkelqim
e ke fajin ti
qė u talle me dashurine

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

17 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 8:56 pm

Keto fjale qė mi tha zemra
edhe spirtit me pikojne
le te jene dhurate pėr ty
pėr te bukren kohen tone.

Le te jene si trendafil,
mbaje ne buze e neper goje,
merri mbaji shpirti im
se prej zemres ti dhuroj!

Gjdo petale ka nji mall,
ka nji fjale qė ma the mua,
ka njė zjarr e njė Dėshirė,
qė na mbeti pa u shuar...!

Gjith aroma qė e kane
ka burimin veē tek ty ,
ne ēdo puthje kur u dhame
vjen kjo ere plot dashuri.

Po ti fali keto fjale,
merri mbaji thell ne gji,
si kujtim te kohes tone
le te mbese dhurate pėr ty

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

18 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 9:00 pm

Dashuria s“esht borxh qe duhet ta paguaj
Por esht ndjenje e shpirtit
Qe duhet te vuaj
Dashuria s“esht fjale qe per momentin lexon
Por mbetet si plag
E s“ka gje qe e sheron
Dashuria s“esht lule qe vetem 1 vit jeton
Ate e mbjell ne zemer e aty jeton pergjithmon

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

19 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 9:02 pm

Per ty zemra po me rreh
Po vjen nata vec per ne
Asgje tjeter n`jet nuk du
Kur i shoh dy syt e tu

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

20 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 9:06 pm

I kerkova zotit kthjelltesine
me fali syte e tu
i kerkova embelsine
me puthi me buzet e tua
i kerkova dashurine
me dha trupin tend
i kerkova zemren tende
me tha: FITOJ

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

21 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 9:07 pm

Nese do te luash ,luaj
nese do te dashurosh,dashura
por kujdes,mos luaj duke dashuruar

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

22 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 9:11 pm

Nuk e di pse sa here qe largohesh nga une
jam e gaēme te qendrosh te te ulem ne gjunje.
Po ti sikur me doje???
Apo isha thjesht viktime
e ndonje loje???
Me thuaj i dashur une nuk merzitem,te pakten per me te keqen te pergatitem.
Ti hap deren nese troket tek une
Mos u trishto i dashur
perseri do ulem ne gjunje
Ndoshta ti do shqetsohesh.
Sa keq qe ta besh kete detyrohesh>
Por ti shtiresh dhe betohesh!
Jo i dashur,te lutem jo keshtu me mire ma thuaj ne sy;
UNE DUA DIKE TJETER DHE JO TY?????!!!!!!!

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

23 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 9:13 pm

Nuk e di se qfar te shkruaj per ndarjen ton
O Zot nuk po kam fuqi ta shpre
ate se qfar po ndjej ne shpirt.
ndarja qenka trishtim qenka mos

Kuptim qenka vuajtje qenka edhe vdekje.
te gjitha keto dhimbje ne shpirt mu randuan ,
ku nuk mund ti bart lotet qdo qast po e lagin qerpiket ,
trupi po ndjen nje ftoftesi sikurse vdekja t'me ish aftruar ,
vall po e pyes veten me egoizem qfar po ndodh keshtu me mua.

Nje ndarje qe te gjitha keto mi ofroj te gjitha
keto qe shpirtin sma len te qet.
Jam lodhur me smundem me te perballoj azgje
joooooooo smundem veq vuajtje dhe dhimbje.
Tani sme mbeti me azgje veq lus Zotin te me merr

E ta pushoj shpitin tim ta largoj
nga kjo kriz qe me ka kapluar.
E ty i dashur qe me solle ne ket gjendje ,
ta kerkoj vdekjen Hija ime gjod nat te vije
te shtrati yt te kuptosh qe jam hije vdek

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

24 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 9:14 pm

Kam frike te flej se te enderroj
kam frike te zgjohem se per ty mendoj
kam frike te vdes se te harroj
kam frike te jetoj se me shume te dashuroj

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

25 Re: Poezi Dashurie !! prej Tue Jul 08, 2008 9:16 pm

Nese me do thuaj te verteten
nuk te fal vec zemren por dhe jeten
nese ke zemer ndaje bashke me mua
nese ke fjale thuaj qe te dua

Shiko profilin e anėtarit http://poezizemre.tk

Sponsored content


Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 11]

Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi